Mel Gibson se vrací k režii. Vrátí ho válečné drama do hry?

Kultura Kultura
23. 11. 2014 15:48
Gibson jedná o režírování dramatu z druhé světové války. Příběh bude vycházet ze skutečných událostí.
Mel Gibson navštívil letošní karlovarský filmový festival
Mel Gibson navštívil letošní karlovarský filmový festival | Foto: Anna Vedralová

Praha Mel Gibson, americký herec a režisér s kontroverzní aurou, se na stříbrném plátně objevil naposledy v akčních Expendables: Postradatelní 3, kteří měli premiéru v srpnu 2014. Nyní se chystá vrátit k režii.

Gibson naposledy režíroval dobrodružné Apocalypto (2006) a Umučení Krista (2004). V současnosti jedná o tom, že by režíroval film Hacksaw Ridge. Ten je zasazen do období druhé světové války a vypráví skutečný příběh vojína Desmonda T. Dosse, který získal vysoké vojenské ocenění za statečnost a chrabrost. Zajímavostí je, že Doss povinně narukoval v roce 1942, ale z náboženských důvodů odmítl nosit zbraň. Stal se zdravotníkem a v bitvě o Okinawu zachránil desítky životů.

Podle serveru The Hollywood Reporter by hlavní roli mohl získat Andrew Garfield, kterého známe jako Petera Parkera z rebootu pavoučí série nazvané The Amazing Spider-Man. Film by mohl dát Gibsonově kariéře zásadní impuls – zápletka je atraktivní a s režírováním bitevních scén už má zkušenosti ze Statečného srdce (1995).

Film Hacksaw Ridge je ve vývoji téměř 13 let, kdy jej nejdříve měl točit Randall Wallace (Údolí stínů) pro studio Disney. Nyní je film bez studia, ale jsou s ním spojeni dva zkušení producenti David Permut a Bill Mechanic. Snímek už má nyní zajištěné finance, a to od Cross Creek Pictures. Do kin by film měl dorazit během roku 2016.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 48 minutami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy