18 nejkrásnějších kin světa: Vířivky, postel i Parthenón

18 nejkrásnějších kin světa: Vířivky, postel i Parthenón
Nové kino v Jeruzalémě otevřeli teprve v loňském roce a už se před budovou konaly demonstrace s více jak 500 lidmi. Ti se bouřili proti rozhodnutí, že kino bude o šabatu zavřené. Majitelé ale dostali povolení ke stavbě právě proto, že přislíbili ctění dne odpočinku.
Sci-fi Dine-in Theater Restaurant na Floridě nabízí večeři k dobrému filmu v retro stylu z 50. let.
Electric Cinema bylo otevřeno v londýnské čtvrti Notting Hill v roce 1910 podle návrhu architekta Geralda Seymoura Valentina. Kino zažilo bombardování i proslulého masového vraha Johna Christie, který zde pracoval jako promítač.
Blitz Megaplex v Indonésii je síť kin, která nabízí různou škálu filmových žánrů od hollywoodských přes náročnější nezávislé snímky až po klasické lokální filmy. Každý sál také nabízí jiné posezení, jako gauč pro páry, rozkládací pohovky, nastavitelná sedadla atd.
Foto: Facebook
jaz
2. 2. 2015 14:33
Po celém světě se nachází řada jedinečných kinosálů, kde mohou diváci sledovat filmy například z vířivky nebo

Fotogalerie – Moderní architektura, drahá křesla i štukování na zdi. To jsou nejkrásnější kinosály světa. Některé z nich hostí i divadelní představení.

Ohromit atmosférou dokážou i méně okázalé prostory, které zaujmou nápaditostí, jak je tomu v případě letního kina v Aténách nebo střešního kina v Londýně, kde místo křesel si diváci užívají horké vířivky.

Podívejte se na nejkrásnější kina světa.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 4 hodinami

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy