18 nejkrásnějších kin světa: Vířivky, postel i Parthenón

18 nejkrásnějších kin světa: Vířivky, postel i Parthenón
Nové kino v Jeruzalémě otevřeli teprve v loňském roce a už se před budovou konaly demonstrace s více jak 500 lidmi. Ti se bouřili proti rozhodnutí, že kino bude o šabatu zavřené. Majitelé ale dostali povolení ke stavbě právě proto, že přislíbili ctění dne odpočinku.
Sci-fi Dine-in Theater Restaurant na Floridě nabízí večeři k dobrému filmu v retro stylu z 50. let.
Electric Cinema bylo otevřeno v londýnské čtvrti Notting Hill v roce 1910 podle návrhu architekta Geralda Seymoura Valentina. Kino zažilo bombardování i proslulého masového vraha Johna Christie, který zde pracoval jako promítač.
Blitz Megaplex v Indonésii je síť kin, která nabízí různou škálu filmových žánrů od hollywoodských přes náročnější nezávislé snímky až po klasické lokální filmy. Každý sál také nabízí jiné posezení, jako gauč pro páry, rozkládací pohovky, nastavitelná sedadla atd.
Foto: Facebook
jaz
2. 2. 2015 14:33
Po celém světě se nachází řada jedinečných kinosálů, kde mohou diváci sledovat filmy například z vířivky nebo

Fotogalerie – Moderní architektura, drahá křesla i štukování na zdi. To jsou nejkrásnější kinosály světa. Některé z nich hostí i divadelní představení.

Ohromit atmosférou dokážou i méně okázalé prostory, které zaujmou nápaditostí, jak je tomu v případě letního kina v Aténách nebo střešního kina v Londýně, kde místo křesel si diváci užívají horké vířivky.

Podívejte se na nejkrásnější kina světa.

 

Právě se děje

Další zprávy