FOTO Krása za miliardy. Nejhezčí letiště světa

Mezinárodního letiště Kuala Lumpur
Otevřeno bylo v roce 1998 a o třináct let později jím prošlo 44 milionů cestujících. Hovorově je také označováno za "letiště v džungli". Nejde jen o narážku na ráz okolní krajiny, ale také na architekturu, kde se snoubí moderní technologie, tradice a typická malajsijská příroda.
Další letiště považované za jedno z těch nejatraktivnějších se nachází v Dubaji. Disponuje kapacitou 80 milionů cestujících a v roce 2013  odbavilo více jak 66 milionů cestujících pro 140 leteckých společností, které odlétají do 230 destinací po celém světě. Je považováno za nejdůležitější letiště na Středním východě a velkou roli hraje i v dubajské ekonomice. Zaměstnává totiž 250 tisíc pracovníků, což je 19 procent z celkové zaměstnanosti dubajského emirátu.
Pro Českou republiku je ale nejdůležitější terminál 3, ze kterého je přímý spoj do Prahy. Tato budova se vystavěla za osm miliard dolarů (cca 140 miliard korun) výhradně pro aerolinky Emirates, které mají ještě s nízkonákladovou společností Qantas právo tento terminál využívat.
Jedno z největších amerických letišť se od roku 1995 nachází v Denveru ve státě Colorado. Se svými 52 miliony pasažéry je 10. nejrušnějším letištěm na světě a šest let po sobě také ovládá žebříčky coby nejlepší letiště Severní Ameriky.
Foto: Wikimedia Commons
Zuzana Mocková Zuzana Mocková
8. 12. 2014 10:00
Mezinárodní letiště nejsou jen dopravními uzly, mnohdy jde o architektonické skvosty plné zajímavých detailů a atrakcí pro cestující. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Fotogalerie – Na letištích v Malajsii, Denveru, Jižní Koreji a dalších místech světa si cestující zpříjemní čekání nakupováním, masáží nebo prohlídkou architektury a designu od světově proslulých studií.

V Pekingu si mohou zajít na tři kilometry dlouhou procházku po celé délce letištního areálu, v Maroku pasažéři obdivují spojení moderní architektury s typickou arabskou tradicí a na letišti v Denveru zase pátrají po symbolech konce světa, které tam podle konspiračních teoretiků zanechala mimozemská rasa.

Jaká jsou nejkrásnější letiště na světě a kde je čekání na letecký spoj příjemnou záležitostí? Podívejte se do fotogalerie.

 

Právě se děje

Další zprávy