Velkolepé mlýny v Pardubicích pustly. Teď tu vznikne centrum kultury a techniky

Tak by měl areál bývalých automatických mlýnů vypadat po rekonstrukci a tak vypadá dnes.
Mlýny v Pardubicích projektoval věhlasný architekt Josef Gočár pro bratry Egona a Karla Winternitze. Stavěly se v letech 1909 až 1911, ve 20. letech k nim přibylo nové silo.
Stavbu pojal Gočár skutečně velkolepě, jako určitou odpověď velkému areálu renesančního pardubického zámku...
...který se nachází hned na protějším břehu řeky Chrudimky.
Kromě renesančních prvků navazujících na přilehlý zámek i renesanční historické centrum města tu najdeme i smělé orientální prvky, například asociaci na slavnou Ištařinu bránu ve starověkém Babylonu.
Foto: Magistrát města Pardubic, Zuzana Hronová
hrz hrz
9. 3. 2019 13:41
Areál bývalých automatických (dříve Winternitzových) mlýnů v Pardubicích postupně ožívá. V roce 2016 ho koupil architekt Lukáš Smetana s manželkou, část objektů nyní prodal Pardubickému kraji, část městu Pardubice. To od něj nyní koupilo bývalý sklad mouky. Předělá ho na galerii a polytechnické dílny s laboratoří pro veřejnost. Podívejte se, jak starý areál vypadá dnes a jakou podobu by měl mít po rekonstrukci.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy