reklama
 
 

Z tiskárny a skladu vznikla umělecká galerie. Architekt využil i vodovodní trubky

2. 2. 2019 9:00
V hlavních prostorách galerie Kartografie v Praze 7 kdysi stávaly tiskárny a býval zde i sklad. Díky citlivé rekonstrukci architekta Marka Svobody se ze zanedbané plochy plné nevhodných stavebních zásahů stala reprezentativní galerie. Projekt soutěží o cenu Interiér roku 2018, Aktuálně.cz je jejím mediálním partnerem.

"Snažil jsem se nové vrstvy odstranit a zachovat pouze železobetonový skelet včetně původních stěn," přibližuje koncept rekonstrukce architekt Marek Svoboda.

V obou budovách, které tvoří galerii Kartografie, zachoval co nejvíce původních detailů a zároveň celý prostor očistil od nevhodných stavebních zásahů. Díky tomuto přístupu se mu podařilo zachovat třeba klenby z cihel nebo původní železobetonový strop. 

V interiéru galerie využil i staré vodovodní trubky nebo svítidla nalezená ve sklepě. 

Interiér roku 2018

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími v kategorii Veřejní interiér postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2018. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 
Vyhlášení výsledků: 10. 4. 

autor: Magazín | 2. 2. 2019 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama