Kaple v Brně chátrala. Teď má moderní interiér i novu střechu, dlažbu nahradil kámen

Kaple svatého Václava v Brně.
Kaple svatého Václava na Burianově náměstí v Brně-Žabovřeskách v posledních letech postupně chátrala. Kvůli vlhkosti opadala vnitřní i vnější omítka, nevhodná byla původní střecha i vytápění.
Během rekonstrukce došlo nejenom na zásadní obnovu zastaralých a nevhodných materiálů, ale i rekonstrukci interiéru.
Původní černobílou dlažbu, která neladila s typem a architektonickým slohem samotné  stavby, architekt nahradil podlahou z přírodního kamene.
Celý prostor kaple má rovněž důmyslné nasvícení. Po celém obvodu nad římsou umístil architekt LED světlo.
Foto: archiv IBD
pej pej
16. 2. 2019 16:30
Kaple svatého Václava v Brně kvůli vlhkosti pomalu chátrala. Díky rekonstrukci pod vedením architekta Michala Kristena se ji podařilo zachránit a citlivě zrenovovat interiér. Projekt soutěží o cenu Interiér roku 2018, Aktuálně.cz je mediálním partnerem akce.

Interiér roku 2018

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími v kategorii Veřejní interiér postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2018. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 
Vyhlášení výsledků: 10. 4. 

 

Právě se děje

před 1 minutou

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy