Kaple v Brně chátrala. Teď má moderní interiér i novu střechu, dlažbu nahradil kámen

Kaple svatého Václava v Brně.
Kaple svatého Václava na Burianově náměstí v Brně-Žabovřeskách v posledních letech postupně chátrala. Kvůli vlhkosti opadala vnitřní i vnější omítka, nevhodná byla původní střecha i vytápění.
Během rekonstrukce došlo nejenom na zásadní obnovu zastaralých a nevhodných materiálů, ale i rekonstrukci interiéru.
Původní černobílou dlažbu, která neladila s typem a architektonickým slohem samotné  stavby, architekt nahradil podlahou z přírodního kamene.
Celý prostor kaple má rovněž důmyslné nasvícení. Po celém obvodu nad římsou umístil architekt LED světlo.
Foto: archiv IBD
pej pej
16. 2. 2019 16:30
Kaple svatého Václava v Brně kvůli vlhkosti pomalu chátrala. Díky rekonstrukci pod vedením architekta Michala Kristena se ji podařilo zachránit a citlivě zrenovovat interiér. Projekt soutěží o cenu Interiér roku 2018, Aktuálně.cz je mediálním partnerem akce.

Interiér roku 2018

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími v kategorii Veřejní interiér postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2018. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 20. 2. 
Vyhlášení výsledků: 10. 4. 

 

Právě se děje

Další zprávy