Nejbizarnější aukce: Lennonova toaleta i protéza Churchilla

Nejbizarnější aukce: Lennonova toaleta i protéza Churchilla
Letadlo Lisa Marie, které Presley pojmenoval po své dceři, koupil král rock'n'rollu v roce 1975, dva roky před smrtí, za zhruba 300 tisíc dolarů. Upravil ho do luxusní podoby zahrnující apartmá s postelí, konferenční místnost, koupelnu s pozlacenými kachličkami a stereosystém s 50 reproduktory.
Porcelánová toaleta Johna Lennona zavražděného v roce 1980 v New Yorku byla vydražena v Liverpoolu za zhruba 300 tisíc korun neznámým Američanem.
Zubní protéza britského ministerského předsedy Winstona Churchilla se prodala za 530 tisíc korun.
Rekvizita z filmu Střihoruký Edward se vydražila za 368 tisíc korun.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová Petra Jansová
5. 1. 2015 9:55
Porcelánová toaleta, zubní protéza nebo zbytek vody. Podívejte se, za co všechno jsou fanoušci celebrit ochotni zaplatit v aukcích.

Washington - Dva soukromé letouny Elvise Presleyho, Lisa Marie a Hound Dog II, jdou do aukce. Síň Julien's letouny nabízí v uzavřené dražbě, kdy kupující předkládají zapečetěné nabídky.

V minulosti prošly aukčními domy v USA a Velké Británii ale i takové položky, jako je porcelánová toaleta Johna Lennona nebo zubní protéza britského ministerského předsedy Winstona Churchilla.

Podívejte se na 15 nejzajímavějších položek světových aukcí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy