Karel May by záviděl. Sto let staré fotky indiánů je ukazují při lovu i rituálech

Karel May by záviděl. Sto let staré fotky indiánů je ukazují při lovu i rituálech
Skupina Navahů v arizonském národním parku Canyon de Chelly, rok 1904.
Lovec kachen z kmene Kutenajů, rok 1910.
Kvakiutlové při kmenovém tanci, který má za cíl znovu přivolat Měsíc při jeho zatmění, rok 1910.
Pieganská týpí, rok 1910.
Foto: Edward Sheriff Curtis / Library of Congress & Northwestern University Library / Public domain
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
Aktualizováno 12. 9. 2020 11:15
Fotograf Edward Sheriff Curtis miloval výlety do nespoutané severoamerické přírody. Když se během svých expedic setkal s jejími původními obyvateli, dobře si uvědomoval, že kultura indiánů může brzy zmizet. Proto se rozhodl každodenní život hned několika indiánských kmenů zvěčnit. Na sérii jedinečných snímků jsou domorodí Američané k vidění při lovu, plavbě na lodích i tradičních rituálech.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Trump po čtyřech letech opustil Bílý dům. Tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem na Floridu

Končící americký prezident Donald Trump po čtyřech letech ve funkci krátce po 08:00 místního času (14:00 středoevropského času) opustil Bílý dům, do kterého se nastěhuje jako nová hlava státu Joe Biden. Do vrtulníku Trumpa doprovodila jeho manželka Melania a prezident před nástupem krátce promluvil k přítomným novinářům. Jeho funkční období skončí v poledne místního času (18:00 SEČ).

Byly to neuvěřitelné čtyři roky, tolik jsme toho dokázali, řekl před odletem z Washingtonu. Dodal, že jeho vláda nebyla běžnou administrativou.

Ještě před koncem svého mandátu má Trump vystoupit s prohlášením na Andrewsově základně, odkud pak v prezidentském speciálu Air Force One odletí na Floridu. První chvíle v pozici exprezidenta podle všeho stráví ve své rezidenci Mar-a-Lago ve West Palm Beach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy