Karel May by záviděl. Sto let staré fotky indiánů je ukazují při lovu i rituálech

Karel May by záviděl. Sto let staré fotky indiánů je ukazují při lovu i rituálech
Skupina Navahů v arizonském národním parku Canyon de Chelly, rok 1904.
Lovec kachen z kmene Kutenajů, rok 1910.
Kvakiutlové při kmenovém tanci, který má za cíl znovu přivolat Měsíc při jeho zatmění, rok 1910.
Pieganská týpí, rok 1910.
Foto: Edward Sheriff Curtis / Library of Congress & Northwestern University Library / Public domain
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
Aktualizováno 12. 9. 2020 11:15
Fotograf Edward Sheriff Curtis miloval výlety do nespoutané severoamerické přírody. Když se během svých expedic setkal s jejími původními obyvateli, dobře si uvědomoval, že kultura indiánů může brzy zmizet. Proto se rozhodl každodenní život hned několika indiánských kmenů zvěčnit. Na sérii jedinečných snímků jsou domorodí Američané k vidění při lovu, plavbě na lodích i tradičních rituálech.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy