Nejdražší zbytečnosti? Hnízdo za 219 tisíc a krabičku na náplasti za 13 tisíc korun prodává Tiffany

Magazín Magazín
13. 11. 2017 9:13
Praktické předměty proměněné na ručně vyrobená umělecká díla - tak americké šperkařství Tiffany popisuje svou kolekci předmětů každodenní potřeby. Objevuje se v ní stříbrná plechovka na kávu za necelých 33 tisíc korun, jojo za 6,5 tisíce korun či stříbrné hnízdo s porcelánovými vajíčky v přepočtu za 219 tisíc korun.
Stříbrná krabička na náplasti za 13 tisíc korun od Tiffanyho.
Stříbrná krabička na náplasti za 13 tisíc korun od Tiffanyho. | Foto: Profimedia.cz

Server Mashable přišel tento týden s informací, že americké luxusní šperkařství Tiffany představilo kolekci zbytečně drahých předmětů každodenní potřeby. Popisovány jsou jako "praktické předměty proměněné na ručně vyrobená umělecká díla".

Šperkařství nabízí například stříbrnou plechovku na kávu za necelých 33 tisíc korun, klubko příze za téměř 200 tisíc korun či brčko za více než sedm tisíc korun. To však není všechno.

Společnost nabízí další desítky předmětů do domácnosti i pro osobní potřebu. Třeba lopatku na zmrzlinu za více než osm tisíc korun, stříbrné jojo za 6,5 tisíce korun a dokonce krabičku na náplasti za více než 13 tisíc korun.

A pokud někdo rád hraje stolní tenis a má 14 tisíc navíc, může si pořídit třeba set dvou pálek. Takové zápasy se pak snad hrají skoro samy. Opravdoví fajnšmekři však můžou zajít ještě dál a pořídit si stříbrné hnízdo s porcelánovými vajíčky v přepočtu za 219 tisíc korun.

Extrémně vysoké ceny za kancelářské sponky a plechovky nenechaly chladnými uživatele sociálních sítí.

Někteří si myslí, že takhle drahá sponka musí být schopna udržet jejich život pohromadě.

Jiní se nechali slyšet, že už chápou, proč byla v roce 1789 dobyta Bastila.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy