Pikaču se vloupal do Bílého domu. Muže v převleku zneškodnila tajná služba, chtěl se stát slavným

Magazín Magazín
26. 10. 2017 11:49
Šestatřicetiletý Curtis Combs ze státu Kentucky se chtěl stát slavným na YouTube. Video, jak přelézá plot Bílého domu, se mu však kvůli rychlému zásahu tajné služby nepodařilo dokončit. Jednou by se do prezidentského sídla chtěl přijet podívat znovu, tentokrát však na oficiální návštěvu se svým synem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Muž převlečený za nejslavnějšího pokémona - pikaču, byl zatčen tajnou službou v zahradě Bílého domu. Řídící se heslem - "Chtěl být nejlepší ze všech", se šestatřicetiletý Curtis Combs v převlečení za japonskou animovanou postavičku vloupal minulý týden do zahrady sídla amerického prezidenta. Informovala o tom americká televize CNN.

Muž z Kentucky chtěl být podle výpovědi policie slavný a doufal, že video, jak přeskakuje betonovou zídku a řítí se do Bílého domu, později umístí na YouTube. CNN napsala, že Donald Trump se v době vloupání nacházel nedaleko incidentu a dával rozhovor rádiu.

Pikačův batoh prověřovali specialisté na výbušniny

Combs policii řekl, že nebyl ozbrojen a ignoroval nápisy, které vstup na pozemek zakazují. Při překonávání plotu ignoroval také četná napomenutí. Před tím, než seskočil do zahrady, hodil k Bílému domu batoh. Ten prověřovali specialisté na výbušniny kvůli možnému bombovému útoku.

Curtis Combs neměl žádný policejní záznam a jeho důvodem tak zřejmě bylo jenom to, aby se stal slavným. Video ani nestihl dokončit, protože tajná služba zareagovala rychle. Věděl také o tom, že pro svůj čin bude zatčen a vyšetřován.

Combs řekl, že poté, co absolvuje soud a vyřeší své opletačky se zákonem, rád by Bílý dům navštívil oficiálně se svým synem.

Tento pikaču není první, který se snažil překonat plot Bílého domu. V září 2014 se jiný muž s kloboukem žluté postavičky snažil dostat do severní části prezidentského sídla, zneškodnila jej také tajná služba.

V České republice je znám případ vniknutí umělecké skupiny Ztohoven do areálu Pražského hradu. V roce 2015 vyměnili vlající prezidentskou standartu za rudé trenýrky. David Hons a Matěj Hájek dostali podmínku šesti měsíců vězení a musí uhradit 63 tisíc korun za způsobenou škodu.

Video: Petr Žilka ze Ztohoven o vyvěšení rudých trenýrek nad Hradem

Za rozstříháním standarty je velký tlak ve společnosti. Mluvíme o ohrožení evropských hodnost, ale politici potichu koncentrují moc, říká Petr Žilka | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Francie přijme 500 nezletilých migrantů ze zničeného řeckého tábora Moria

Francie přijme 500 nezletilých migrantů ze zničeného uprchlického tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos. Ve středu to oznámil státní tajemník pro evropské záležitosti Clément Beaune. Také Itálie nabídla, že přijme 300 žadatelů o azyl z ostrova Lesbos, napsal ve středu deník Kathimerini.

"Francie se již zavázala k přijetí 350 nezletilých (…), nyní tento závazek zvyšujeme o dalších 150 dětí," sdělil Beaune rozhlasové stanici RTL. "Od začátku tohoto roku tak Francie ze solidarity s Řeckem přijme 1000 lidí, z nichž polovinu budou tvořit uprchlíci a další část rodiny v nesnázích," doplnil.

Požár v přeplněné Morii před dvěma týdny připravil o střechu nad hlavou 12.000 lidí. Deset členských zemí Evropské unie se zavázalo, že přijme 400 nezletilých migrantů bez doprovodu dospělých.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Sýkora pomohl Poznani v Evropské lize gólem k postupu

Fotbalový záložník Jan Sýkora pomohl gólem Lechu Poznaň k drtivému vítězství 5:0 v třetím předkole Evropské ligy na hřišti Apollonu Limassol. Desetinásobný český reprezentant se v polském týmu trefil poprvé od srpnového příchodu z pražské Slavie.

Šestadvacetiletý Sýkora odehrál na Kypru celý zápas a v 81. minutě se postaral o čtvrtý gól Lechu přízemní střelou z hranice pokutového území. O postup do základní skupiny se polský celek v závěrečném předkole utká s vítězem duelu Charleroi - Partizan Bělehrad.

Sýkora podepsal před měsícem v Poznani čtyřletou smlouvu a po třech a půl letech ukončil působení ve Slavii, v jejímž dresu získal v roce 2017 mistrovský titul. Poslední rok a půl strávil na hostování v Liberci a Jablonci.

Další zprávy