Pikaču se vloupal do Bílého domu. Muže v převleku zneškodnila tajná služba, chtěl se stát slavným

Magazín Magazín
26. 10. 2017 11:49
Šestatřicetiletý Curtis Combs ze státu Kentucky se chtěl stát slavným na YouTube. Video, jak přelézá plot Bílého domu, se mu však kvůli rychlému zásahu tajné služby nepodařilo dokončit. Jednou by se do prezidentského sídla chtěl přijet podívat znovu, tentokrát však na oficiální návštěvu se svým synem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Muž převlečený za nejslavnějšího pokémona - pikaču, byl zatčen tajnou službou v zahradě Bílého domu. Řídící se heslem - "Chtěl být nejlepší ze všech", se šestatřicetiletý Curtis Combs v převlečení za japonskou animovanou postavičku vloupal minulý týden do zahrady sídla amerického prezidenta. Informovala o tom americká televize CNN.

Muž z Kentucky chtěl být podle výpovědi policie slavný a doufal, že video, jak přeskakuje betonovou zídku a řítí se do Bílého domu, později umístí na YouTube. CNN napsala, že Donald Trump se v době vloupání nacházel nedaleko incidentu a dával rozhovor rádiu.

Pikačův batoh prověřovali specialisté na výbušniny

Combs policii řekl, že nebyl ozbrojen a ignoroval nápisy, které vstup na pozemek zakazují. Při překonávání plotu ignoroval také četná napomenutí. Před tím, než seskočil do zahrady, hodil k Bílému domu batoh. Ten prověřovali specialisté na výbušniny kvůli možnému bombovému útoku.

Curtis Combs neměl žádný policejní záznam a jeho důvodem tak zřejmě bylo jenom to, aby se stal slavným. Video ani nestihl dokončit, protože tajná služba zareagovala rychle. Věděl také o tom, že pro svůj čin bude zatčen a vyšetřován.

Combs řekl, že poté, co absolvuje soud a vyřeší své opletačky se zákonem, rád by Bílý dům navštívil oficiálně se svým synem.

Tento pikaču není první, který se snažil překonat plot Bílého domu. V září 2014 se jiný muž s kloboukem žluté postavičky snažil dostat do severní části prezidentského sídla, zneškodnila jej také tajná služba.

V České republice je znám případ vniknutí umělecké skupiny Ztohoven do areálu Pražského hradu. V roce 2015 vyměnili vlající prezidentskou standartu za rudé trenýrky. David Hons a Matěj Hájek dostali podmínku šesti měsíců vězení a musí uhradit 63 tisíc korun za způsobenou škodu.

Video: Petr Žilka ze Ztohoven o vyvěšení rudých trenýrek nad Hradem

Za rozstříháním standarty je velký tlak ve společnosti. Mluvíme o ohrožení evropských hodnost, ale politici potichu koncentrují moc, říká Petr Žilka | Video: Filip Horký
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy