Pikaču se vloupal do Bílého domu. Muže v převleku zneškodnila tajná služba, chtěl se stát slavným

Magazín Magazín
26. 10. 2017 11:49
Šestatřicetiletý Curtis Combs ze státu Kentucky se chtěl stát slavným na YouTube. Video, jak přelézá plot Bílého domu, se mu však kvůli rychlému zásahu tajné služby nepodařilo dokončit. Jednou by se do prezidentského sídla chtěl přijet podívat znovu, tentokrát však na oficiální návštěvu se svým synem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Muž převlečený za nejslavnějšího pokémona - pikaču, byl zatčen tajnou službou v zahradě Bílého domu. Řídící se heslem - "Chtěl být nejlepší ze všech", se šestatřicetiletý Curtis Combs v převlečení za japonskou animovanou postavičku vloupal minulý týden do zahrady sídla amerického prezidenta. Informovala o tom americká televize CNN.

Muž z Kentucky chtěl být podle výpovědi policie slavný a doufal, že video, jak přeskakuje betonovou zídku a řítí se do Bílého domu, později umístí na YouTube. CNN napsala, že Donald Trump se v době vloupání nacházel nedaleko incidentu a dával rozhovor rádiu.

Pikačův batoh prověřovali specialisté na výbušniny

Combs policii řekl, že nebyl ozbrojen a ignoroval nápisy, které vstup na pozemek zakazují. Při překonávání plotu ignoroval také četná napomenutí. Před tím, než seskočil do zahrady, hodil k Bílému domu batoh. Ten prověřovali specialisté na výbušniny kvůli možnému bombovému útoku.

Curtis Combs neměl žádný policejní záznam a jeho důvodem tak zřejmě bylo jenom to, aby se stal slavným. Video ani nestihl dokončit, protože tajná služba zareagovala rychle. Věděl také o tom, že pro svůj čin bude zatčen a vyšetřován.

Combs řekl, že poté, co absolvuje soud a vyřeší své opletačky se zákonem, rád by Bílý dům navštívil oficiálně se svým synem.

Tento pikaču není první, který se snažil překonat plot Bílého domu. V září 2014 se jiný muž s kloboukem žluté postavičky snažil dostat do severní části prezidentského sídla, zneškodnila jej také tajná služba.

V České republice je znám případ vniknutí umělecké skupiny Ztohoven do areálu Pražského hradu. V roce 2015 vyměnili vlající prezidentskou standartu za rudé trenýrky. David Hons a Matěj Hájek dostali podmínku šesti měsíců vězení a musí uhradit 63 tisíc korun za způsobenou škodu.

Video: Petr Žilka ze Ztohoven o vyvěšení rudých trenýrek nad Hradem

Za rozstříháním standarty je velký tlak ve společnosti. Mluvíme o ohrožení evropských hodnost, ale politici potichu koncentrují moc, říká Petr Žilka | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy