Pikaču se vloupal do Bílého domu. Muže v převleku zneškodnila tajná služba, chtěl se stát slavným

Magazín Magazín
26. 10. 2017 11:49
Šestatřicetiletý Curtis Combs ze státu Kentucky se chtěl stát slavným na YouTube. Video, jak přelézá plot Bílého domu, se mu však kvůli rychlému zásahu tajné služby nepodařilo dokončit. Jednou by se do prezidentského sídla chtěl přijet podívat znovu, tentokrát však na oficiální návštěvu se svým synem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Muž převlečený za nejslavnějšího pokémona - pikaču, byl zatčen tajnou službou v zahradě Bílého domu. Řídící se heslem - "Chtěl být nejlepší ze všech", se šestatřicetiletý Curtis Combs v převlečení za japonskou animovanou postavičku vloupal minulý týden do zahrady sídla amerického prezidenta. Informovala o tom americká televize CNN.

Muž z Kentucky chtěl být podle výpovědi policie slavný a doufal, že video, jak přeskakuje betonovou zídku a řítí se do Bílého domu, později umístí na YouTube. CNN napsala, že Donald Trump se v době vloupání nacházel nedaleko incidentu a dával rozhovor rádiu.

Pikačův batoh prověřovali specialisté na výbušniny

Combs policii řekl, že nebyl ozbrojen a ignoroval nápisy, které vstup na pozemek zakazují. Při překonávání plotu ignoroval také četná napomenutí. Před tím, než seskočil do zahrady, hodil k Bílému domu batoh. Ten prověřovali specialisté na výbušniny kvůli možnému bombovému útoku.

Curtis Combs neměl žádný policejní záznam a jeho důvodem tak zřejmě bylo jenom to, aby se stal slavným. Video ani nestihl dokončit, protože tajná služba zareagovala rychle. Věděl také o tom, že pro svůj čin bude zatčen a vyšetřován.

Combs řekl, že poté, co absolvuje soud a vyřeší své opletačky se zákonem, rád by Bílý dům navštívil oficiálně se svým synem.

Tento pikaču není první, který se snažil překonat plot Bílého domu. V září 2014 se jiný muž s kloboukem žluté postavičky snažil dostat do severní části prezidentského sídla, zneškodnila jej také tajná služba.

V České republice je znám případ vniknutí umělecké skupiny Ztohoven do areálu Pražského hradu. V roce 2015 vyměnili vlající prezidentskou standartu za rudé trenýrky. David Hons a Matěj Hájek dostali podmínku šesti měsíců vězení a musí uhradit 63 tisíc korun za způsobenou škodu.

Video: Petr Žilka ze Ztohoven o vyvěšení rudých trenýrek nad Hradem

Za rozstříháním standarty je velký tlak ve společnosti. Mluvíme o ohrožení evropských hodnost, ale politici potichu koncentrují moc, říká Petr Žilka | Video: Filip Horký
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 5 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy