Nedokouřený doutník Winstona Churchilla se prodal v internetové aukci za 263 tisíc korun

Magazín Magazín
16. 10. 2017 14:56
Doutník, který britský premiér Winston Churchill při své návštěvě Paříže v roce 1947 nedokouřil, se prodal v americké internetové aukci za 12 tisíc dolarů, tedy zhruba 263 tisíc korun. Bostonská aukční kancelář RR Auction uvedla, že deset centimetrů dlouhý kubánský doutník značky La Corona, byl ve středu zakoupen sběratelem z Floridy. Jeho jméno však zveřejněno nebylo, uvedla agentura AP. Churchill měl doutník kouřit 11. května 1947 na letišti Le Bourget. Součástí aukce byla i fotografie podepsaná někdejším britským premiérem. Podle aukční síně byl majitelem doutníku britský letec, desátník William Alan Turner, který letěl s premiérem a jeho ženou do Paříže i zpět.
Winston Churchill a jeho typické gesto.
Winston Churchill a jeho typické gesto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 44 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 60 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy