Nedokouřený doutník Winstona Churchilla se prodal v internetové aukci za 263 tisíc korun

Magazín Magazín
16. 10. 2017 14:56
Doutník, který britský premiér Winston Churchill při své návštěvě Paříže v roce 1947 nedokouřil, se prodal v americké internetové aukci za 12 tisíc dolarů, tedy zhruba 263 tisíc korun. Bostonská aukční kancelář RR Auction uvedla, že deset centimetrů dlouhý kubánský doutník značky La Corona, byl ve středu zakoupen sběratelem z Floridy. Jeho jméno však zveřejněno nebylo, uvedla agentura AP. Churchill měl doutník kouřit 11. května 1947 na letišti Le Bourget. Součástí aukce byla i fotografie podepsaná někdejším britským premiérem. Podle aukční síně byl majitelem doutníku britský letec, desátník William Alan Turner, který letěl s premiérem a jeho ženou do Paříže i zpět.
Winston Churchill a jeho typické gesto.
Winston Churchill a jeho typické gesto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 8 minutami

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy