Nedokouřený doutník Winstona Churchilla se prodal v internetové aukci za 263 tisíc korun

Magazín Magazín
16. 10. 2017 14:56
Doutník, který britský premiér Winston Churchill při své návštěvě Paříže v roce 1947 nedokouřil, se prodal v americké internetové aukci za 12 tisíc dolarů, tedy zhruba 263 tisíc korun. Bostonská aukční kancelář RR Auction uvedla, že deset centimetrů dlouhý kubánský doutník značky La Corona, byl ve středu zakoupen sběratelem z Floridy. Jeho jméno však zveřejněno nebylo, uvedla agentura AP. Churchill měl doutník kouřit 11. května 1947 na letišti Le Bourget. Součástí aukce byla i fotografie podepsaná někdejším britským premiérem. Podle aukční síně byl majitelem doutníku britský letec, desátník William Alan Turner, který letěl s premiérem a jeho ženou do Paříže i zpět.
Winston Churchill a jeho typické gesto.
Winston Churchill a jeho typické gesto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy