Muž našel v brokolici housenky. Nevyhodil je a doma je nechal vylíhnout v motýly

Magazín Magazín
26. 6. 2020 11:00
Britský moderátor si domů s nákupem přinesl i housenky. Hmyz ale nevyhodil, rozhodl se ho ujmout a počkat, až se zakuklí a vylíhne se v motýly. Celý proces zdokumentoval.
V brokolici z Tesca našel housenky. Pojmenoval je a nechal je doma vylíhnout v motýly | Video: Reuters/Sam Darlaston

Když si Sam Darlaston z Londýna začal k večeři připravovat brokolici, kterou si koupil v místním Tescu, čekalo ho nemilé překvapení - na zelenině objevil housenku. Muž byl nejprve šokován, ale údiv se později změnil v radost, když si uvědomil, že má nového domácího mazlíčka, který mu bude zpestřovat dny během karantény.

"Zjistil jsem si, o jaký druh housenky, respektive motýla se jedná, a nakonec jsem mu doma postavil hezké sídlo i s brokolicí, kterou tak chtěl," řekl webu Huffington Post. Housence dal jméno Cedric.

Zboží následně v Tescu reklamoval, obchod mu vrátil peníze, za které si nakoupil další brokolice k jídlu. Jenže doma zjistil, že na zelenině je dalších šest housenek. Rozhodl se, že si sedm statečných larev motýla ponechá.

"Jsem silný věřící a neublížil bych ani zvířeti, ani hmyzu. Tak jsem si na Googlu našel, jak si je doma nechat, abych jim nějak neublížil," řekl a následně jim dal jména Broc, Olly, Carlos, Croc, Janine a Slim Eric.

Jejich životní cyklus dokumentoval na Twitteru, kam přidával deníkové záznamy, fotky i videa. Housenky se nakonec zakuklily a poté se z nich vylíhli motýli, které pustil oknem ven. "Mám radost, aspoň někdo z nás mohl v těchto dnech ven," dodal.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy