Japonky v nočních klubech nosí roušky inspirované závojem břišních tanečnic

ČTK ČTK
24. 6. 2020 9:31
Japonský výrobce tradičních kimon a firma provozující noční kluby vymysleli protikoronavirové roušky, které společnicím v těchto podnicích umožní pít, jíst a vypadat stylově. Inspirovali se závoji, které zdobí tváře břišních tanečnic.
Foto: Otozuki

Roušky se skládají ze tří vertikálních pruhů látky, které zakrývají nos i ústa. Prostřední díl je dvojnásobně silný, aby společnice i jejich hosty chránil před nákazou. Dá se však jednoduše zvednout, takže lze bez sundání roušky pít i jíst.

"Jsou méně nepohodlné než běžné roušky," uvedl zaměstnanec firmy, která nezvyklou ochrannou pomůcku prodává. "Získávají si oblibu žen pracujících v nočních klubech," dodal. Zájem podle něj projevili i lidé s citlivou pokožkou či hudebníci.

Ochranný závoj stojí mezi 2200 a 3850 jeny (zhruba 490 až 850 korun) a je dostupný v několika barvách a třech různých materiálech, včetně tradiční látky města Jonezawa v prefektuře Jokohama, kde se roušky prodávají.

Video: Distanční kruhy v parcích pomáhají v dodržování správné vzdálenosti

Distanční kruhy v parcích pomáhají s odhadováním správné vzdálenosti | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy