"Hledáme chlupaté lidi se špatnými zuby." Seriál Pán prstenů shání netradiční komparz

Magazín ČTK Magazín, ČTK
25. 6. 2020 13:00
Máte dlouhé hubené nohy, jizvy po akné, špatné zuby či velké oči? Pak jste možná ideální kandidát na roli v připravovaném seriálu Pán prstenů. Novozélandská castingová agentura totiž zveřejnila inzerát, který láká na znovuobnovené natáčení vysokorozpočtové televizní adaptace slavného románu od J. R. R. Tolkiena.
Pán prstenů
Pán prstenů | Foto: New Line Cinema

Podobný inzerát vzbudil ohlas již koncem minulého roku, kdy jedna z castingových agentur v Aucklandu na sociální sítě umístila výzvu, ve které hledá osoby menší než 1,5 metru nebo vyšší než 1,9 metru se zajímavými rysy, hodně vráskami a také "hodně chlupaté lidi každého věku a etnicity". Žádaní byli od přírody rusovlasí herci, lidé s bílými vlasy či s pihami.

Jiná novozélandská společnost hledala zase kohokoli, kdo postrádal několik zubů a měl "úžasný nos".

Najmutí komparzu se specifickými rysy, tělesnými proporcemi či barvou vlasů má snížit náklady producentům, kteří tak ušetří za make-up, paruky a speciální efekty.

Děj nového seriálu by měl předcházet událostem z prvního dílu trilogie Pán prstenů, která se rovněž natáčela na Novém Zélandu. Přípravy přerušila pandemie koronaviru, ale podle místních médií se natáčení rozběhne už příští měsíc, čemuž odpovídá i poptávka po komparzu, píše deník The Guardian.

Netradiční nabídka zaměstnání míří hlavně na místní, protože v zemi jsou zavedeny restrikce na hranicích, přes něž mohou do Nového Zélandu jenom občané a nezbytní pracovníci. Ostatní potřebují povolení.

Mohlo by vás zajímat: Herci v kokpitu nadzvukového letadla

Herci v kokpitu nadzvukového letadla: Nic podobného tu ještě nebylo, říká producent | Video: Paramount Pictures
 

Právě se děje

před 18 minutami

Odpůrci arménského premiéra vtrhli do vládní budovy

Odpůrci arménského premiéra Nikola Pašinjana vtrhli v pondělí do vládní budovy v centru Jerevanu a požadovali Pašinjanův odchod, informovaly agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy