"Hledáme chlupaté lidi se špatnými zuby." Seriál Pán prstenů shání netradiční komparz

Magazín ČTK Magazín, ČTK
25. 6. 2020 13:00
Máte dlouhé hubené nohy, jizvy po akné, špatné zuby či velké oči? Pak jste možná ideální kandidát na roli v připravovaném seriálu Pán prstenů. Novozélandská castingová agentura totiž zveřejnila inzerát, který láká na znovuobnovené natáčení vysokorozpočtové televizní adaptace slavného románu od J. R. R. Tolkiena.
Pán prstenů
Pán prstenů | Foto: New Line Cinema

Podobný inzerát vzbudil ohlas již koncem minulého roku, kdy jedna z castingových agentur v Aucklandu na sociální sítě umístila výzvu, ve které hledá osoby menší než 1,5 metru nebo vyšší než 1,9 metru se zajímavými rysy, hodně vráskami a také "hodně chlupaté lidi každého věku a etnicity". Žádaní byli od přírody rusovlasí herci, lidé s bílými vlasy či s pihami.

Jiná novozélandská společnost hledala zase kohokoli, kdo postrádal několik zubů a měl "úžasný nos".

Najmutí komparzu se specifickými rysy, tělesnými proporcemi či barvou vlasů má snížit náklady producentům, kteří tak ušetří za make-up, paruky a speciální efekty.

Děj nového seriálu by měl předcházet událostem z prvního dílu trilogie Pán prstenů, která se rovněž natáčela na Novém Zélandu. Přípravy přerušila pandemie koronaviru, ale podle místních médií se natáčení rozběhne už příští měsíc, čemuž odpovídá i poptávka po komparzu, píše deník The Guardian.

Netradiční nabídka zaměstnání míří hlavně na místní, protože v zemi jsou zavedeny restrikce na hranicích, přes něž mohou do Nového Zélandu jenom občané a nezbytní pracovníci. Ostatní potřebují povolení.

Mohlo by vás zajímat: Herci v kokpitu nadzvukového letadla

Herci v kokpitu nadzvukového letadla: Nic podobného tu ještě nebylo, říká producent | Video: Paramount Pictures
 

Právě se děje

před 13 minutami

Češi v průběhu pandemie víc stahovali nelegální filmy, říká šéfka fondu

V průběhu pandemie koronaviru v Česku opět stouplo nelegální stahování filmů. Na panelové diskusi, kterou ve čtvrtek v Praze uspořádal karlovarský festival, to řekla ředitelka Státního fondu kinematografie Helena Bezděk Fraňková. Podle ní je stávající situace příležitostí k osvětě, protože mnoho lidí stále neví, zda si audiovizuální obsah stahuje legálně, nebo nelegálně.

"Připravovaná novela autorského zákona obsahuje sice nástroje, které by měly pomoci zneškodňovat nelegální úložiště. Uživatelé by také měli vědět, že když platí za bajty, neznamená to, že platí za autorská práva," řekla Fraňková. Podle ní jsou české legální VOD platformy stále málo vidět a je třeba posílit jejich propagaci.

Ivo Andrle z distribuční společnosti Aerofilms konstatoval, že jeho firmě během krize stoupla distribuce formou video-on-demand, to znamená videa na vyžádání. "Zasáhlo to lidi, na které bychom si netroufli, zájem se vrací na 2,5 až trojnásobek toho, co bylo před krizí," řekl Andrle. Legální nabídka stahování filmů v Česku ale stále není širší než nabídka toho, co poskytují nelegální servery, dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy