Mladí orli se rozlétli, Tonička létá s orly mořskými

(red)
20. 11. 2011 10:00
Na vypouštěcí lokalitě se zdržuje jen Sára

Bartošovice - Mladým orlům z projektu Návrat orla skalního, kteří byli v létě vypuštěni na české nebe, se na svobodě daří.

Na vypouštěcí lokalitě se nadále zdržuje pouze samice Sára, i ta však již zalétá do širšího území.

Tonička se vzdálila domovské lokalitě na více jak 50 km. Zajímavé je, že ji momentálně dělá společnost rodinka orlů mořských, se kterou zatím velmi dobře vychází.

Samec Urban se nadále zdržuje na původní místě vzdáleném cca 15 km od vypouštěcí voliéry, evidentně je ve velmi dobré kondici.

Všichni orli jsou pravidelně monitorováni.

David s Filoménou začínají jít do podzimního toku a obhajují hnízdiště, podobně se chová také Kysučan se samicí Isabelou.

Z ostatních vypuštěných orlů nejčastěji máme na signálu samici Petru, vypuštěnou v loňském roce.

Orel skalní, dravec s rozpětím křídel kolem dvou metrů, u nás vyhynul vinou člověka. Po více než sto letech se teď má - právě díky unikátnímu projektu - do Česka vrátit.

Petr Orel, spoluautor a manažer projektu

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy