Mladí orli se rozlétli, Tonička létá s orly mořskými

(red)
20. 11. 2011 10:00
Na vypouštěcí lokalitě se zdržuje jen Sára

Bartošovice - Mladým orlům z projektu Návrat orla skalního, kteří byli v létě vypuštěni na české nebe, se na svobodě daří.

Na vypouštěcí lokalitě se nadále zdržuje pouze samice Sára, i ta však již zalétá do širšího území.

Tonička se vzdálila domovské lokalitě na více jak 50 km. Zajímavé je, že ji momentálně dělá společnost rodinka orlů mořských, se kterou zatím velmi dobře vychází.

Samec Urban se nadále zdržuje na původní místě vzdáleném cca 15 km od vypouštěcí voliéry, evidentně je ve velmi dobré kondici.

Všichni orli jsou pravidelně monitorováni.

David s Filoménou začínají jít do podzimního toku a obhajují hnízdiště, podobně se chová také Kysučan se samicí Isabelou.

Z ostatních vypuštěných orlů nejčastěji máme na signálu samici Petru, vypuštěnou v loňském roce.

Orel skalní, dravec s rozpětím křídel kolem dvou metrů, u nás vyhynul vinou člověka. Po více než sto letech se teď má - právě díky unikátnímu projektu - do Česka vrátit.

Petr Orel, spoluautor a manažer projektu

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy