Malou mořskou vílu si zahraje černoška. Ariel má být zrzka, stěžují si kritici

Magazín Magazín
4. 7. 2019 16:00
Vílu Ariel si v chystané filmové adaptaci Andersenovy pohádky zahraje zpěvačka Halle Baileyová. Podle režiséra má pro roli ideální osobnost i hlas. Na Twitteru se ale kolem jejího obsazení strhla bouřlivá diskuze, lidé řeší zpěvaččin afroamerický původ.
Devatenáctiletá zpěvačka Halle Baileyová ztvární roli Ariel v hrané verzi Andersenovy pohádky Malá mořská víla.
Devatenáctiletá zpěvačka Halle Baileyová ztvární roli Ariel v hrané verzi Andersenovy pohádky Malá mořská víla. | Foto: Shutterstock

Devatenáctiletá zpěvačka Halle Baileyová ztvární dceru krále moří Ariel v připravované hrané verzi Andersenovy pohádky Malá mořská víla. Členka R&B dua Chloe X Halle, ve kterém působí společně se svou sestrou, označila na Twitteru roli za splněný sen.

Režisér Rob Marshall, který je podepsaný například pod muzikálem Chicago nebo pod jedním z pokračování Pirátů z Karibiku, uvedl, že vhodnou herečku důkladně vybíral.

"Hledal jsem dlouho a bylo mi zcela jasné, že Halle má v sobě přesně tu výjimečnou kombinaci duše, srdce, nevinnosti a hloubky, kterou tato ikonická role vyžaduje. Navíc má naprosto úžasný hlas," citoval Marshalla deník The Guardian.

Zpráva o tom, že si Baileyová Malou mořskou vílu zahraje, potěšila mnoho uživatelů Twitteru, kteří ocenili význam režisérova rozhodnutí obsadit herečku afroamerického původu. Někteří diskutující na sociální síti na druhou stranu považují angažmá Baileyové za kontroverzní.

"To, že nechci Ariel se snědou pletí, neznamená, že jsem rasista. Ariel má být zrzka tak, jak si ji pamatuju z dětství, když jsem sledoval původní animovanou verzi," argumentoval autor jednoho z komentářů. Nejen jeho příspěvek rozpoutal na Twitteru debatu ohledně kritérií etnické rozmanitosti při obsazování filmových rolí.

Natáčení hrané verze Malé mořské víly by mělo začít zkraje příštího roku. Objeví se v ní jak písně z animovaného originálu z roku 1989, které vytvořili skladatel Alan Menken a textař Howard Ashword, tak několik nových skladeb, na nichž Menken spolupracoval s Lin-Manuelem Mirandou, autorem hudby k muzikálu Hamilton.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy