Scéna v Příběhu hraček naznačovala sexuální obtěžování. Disney ji teď z filmu smazal

Magazín Magazín
4. 7. 2019 9:06
Společnost Disney tajně smazala jeden z bonusových nepovedených záběrů v nejnovějších kopiích filmu Toy Story 2: Příběh hraček. Scéna totiž odkazovala na nechvalně známou praxi hollywoodských castingů, na kterých herci a herečky dostávají role za poskytnutí sexu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Pixar / Disney

Tvůrci filmového studia Pixar rádi prokládají titulky svých snímků falešnými vystřiženými scénami. Animované postavičky se na nich dopouštějí chyb v dialozích, dělají si ze sebe navzájem legraci nebo hovoří přímo do kamery, jako by byli skuteční herci.

Autoři filmů si v těchto záměrně nepovedených scénách s chutí střílí z filmového průmyslu a podobné vtípky zakomponovali i do animované komedie Toy Story 2: Příběh hraček z roku 1999. V jednom z nich vedla postavička obtloustlého vousatého dědy jménem Stinky Pete lechtivý rozhovor se dvěma panenkami Barbie.

Stinky Pete hladil barbíny po rukou a nabízel jim úlohu v dalším filmu. Scéna odkazovala na nechvalně známé praktiky zábavního průmyslu, při nichž důležití muži Hollywoodu zneužívají své moci, aby herce a herečky přiměli k sexuálnímu styku výměnou za kariérní příležitost.

Takové jednání se v minulých letech díky kampani #MeToo dočkalo veřejného odsouzení. Pozornost médií byla tehdy zaměřená zejména na sérii obvinění ze sexuálního obtěžování spojenou se jménem producenta Harveyho Weinsteina.

Společnost Disney, která vlastní práva k druhému pokračování Příběhu hraček, považovala 20 let starý žertík se Stinky Petem v současném kontextu za nevhodný. Proto scénu podle britského listu The Guardian ze všech aktuálních fyzických i internetových kopií filmu odstranila. Nejdřív si toho všimli filmoví fanoušci na on-line diskusních fórech.

Rozhodnutí scénu smazat přišlo poté, co byl spoluzakladatel studia Pixar a šéf animace u Walt Disney Company John Lasseter nařčený z nevhodného chování vůči některým svým kolegům. Lasseter, který druhé pokračování Toy Story režíroval, v listopadu 2017 přiznal, že se kvůli němu někteří spolupracovníci cítili nepříjemně.

"Rád bych se omluvil všem, které jsem proti jejich vůli třeba objal nebo jsem ve vztahu k nim některým svým gestem překročil hranici. Přestože mohly být mé záměry přívětivé, každý má právo, abych jeho požadavky respektoval," uvedl v té době Lasseter.

Video: Sexuální násilí v Hollywoodu? Tak to chodí, spousta kamarádek zažila něco podobného, říká Doláková

Nepřekvapilo mě, že se Harvey Weinstein ukázal být zákeřným predátorem, hodnotí skandál slavného producenta herečka Alena Doláková. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve věku 92 let zemřela někdejší televizní a rozhlasová hlasatelka Kamila Moučková

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Indie zakáže dalších 43 čínských mobilních aplikací, kromě TikToku omezuje i Alibabu

Indie v úterý zakázala 43 mobilních aplikací, které z většiny patří čínským softwarovým firmám. Podle indického ministerstva informačních technologií představovaly nebezpečí pro "svrchovanost a celistvost" země. Na černé listině se ocitly také čtyři aplikace čínského internetového prodejce Alibaba, uvedla agentura AP.

Krok přichází měsíc poté, co Indie zakázala desítky aplikací čínských technologických společností, včetně populární aplikace na přehrávání krátkých videí TikTok či videohry PUBG. Indické úřady uvedly, že aplikace slouží ke krádežím a podloudnému přenosu uživatelských dat na servery mimo území Indie. Peking se tehdy vůči zákazu ostře ohradil.

Nejnovější spor mezi oběma zeměmi přichází v době, kdy roste napětí ohledně jejich společné hranice. Čína a Indie spolu mají 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hraniční čára. V polovině června konflikt v hornaté oblasti Ladákhu vyústil ve střet, při kterém zemřelo 20 indických vojáků. Šlo o první smrtelný střet mezi těmito asijskými jadernými mocnostmi za posledních 45 let.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Útočnice napadla dvě ženy ve švýcarském nákupním centru, mohlo jít o teroristický útok

Dvě ženy zranila v úterý 28letá útočnice v obchodním domě v jihošvýcarském městě Lugano. Jednu z nich poranila nožem, druhou škrtila, informoval server 20minuten. Spolkové státní zastupitelství uvedlo, že šlo pravděpodobně o teroristický čin.

Žena se švýcarským občanstvím útočila v pátém poschodí nákupního střediska Manor v centru Lugana, které leží v kantonu Ticino nedaleko hranic s Itálií. Jednu ženu útočnice škrtila, druhou napadla nožem. Jedna z obětí utrpěla vážná zranění, která ji ale neohrožují na životě, druhá zranění lehká.

Podle listu Corriere del Ticino ukradla útočnice nůž z oddělení domácích potřeb přímo v obchodním domě na náměstí Piazza Dante. Zpacifikovat se ji podařilo dvěma zákazníkům, kteří ji zadrželi do příjezdu policie.

Spolkové státní zastupitelství na tiskové konferenci uvedlo, že šlo "pravděpodobně o čin s teroristickým motivem".

Zdroj: ČTK
Další zprávy