Experti v Silicon Valley berou LSD, pomáhá jim zlepšit výkon a tlumí deprese

jaz
2. 12. 2015 8:42
LSD je velmi populární v pracovních týmech v Silicon Valley. V oblibě je mají tamní technologičtí experti již řadu let a tuto halucinogenní drogu berou kromě zpestření volného času i kvůli zvýšení pracovní výkonnosti.
Foto: Psychonaught / Wikimedia Commons

Přestože vliv LSD na zlepšení kreativity není vědecky podložen, uživatelé se shodují, že droga jim pomáhá řešit zásadní pracovní úkoly v mnohem kratším čase. Navíc lépe spí a stravují se. Odborníci ovšem upozorňují na nežádoucí účinky nebo podivné chování, které může skončit i sebevraždou.

San Francisco - V poslední době roste počet lidí experimentujících s malými dávkami psychedelik, kteří tak zlepšují své pracovní nasazení. Úkoly, na kterých by běžně pracovali čtyři hodiny, dokážou s dávkou LSD zvládnout za polovinu času.

LSD je také oblíbeným povzbuzovačem v Silicon Valley, technologičtí experti si účinky velmi pochvalují, informovala CNN.

Po dávce deseti až 15 mikrogramů, což je zhruba desetina normální dávky, se uživatelé cítí nabuzení a uvádějí, že se jim zrychluje myšlení. Zlepšuje se jim náhled na věc a rychleji pochopí, v čem je problém a jaké je jeho řešení.

LSD

Na konferenci v New Yorku mluvil minulý měsíc dokumentarista John Andrew o své zkušenosti s dávkami psilocybinu. "Zažil jsem jasné myšlení, které je téměř nepopsatelné," uvedl po šestiměsíčním užívání.

Podobně se na psychedelika dívají i zaměstnanci v Silicon Valley, počítačoví experti díky nim zvládají těžký pracovní nápor. Tito netradiční uživatelé drog, mezi které se řadil údajně i Steve Jobs, jsou různého věku i pracovních zkušeností. Své o tom ví i jednapadesátiletý Kevin Herbert ze společnosti Cisco. Psychedelika kvůli práci užívá již od dosažení zletilosti, a to několikrát ročně. Jeho cílem je, jak sám říká, "hacknout limity své přirozené mysli".

Herbert pracoval na přiděleném úkolu déle než měsíc a po užití LSD si uvědomil, že problém hledal tam, kde nebyl. Řešení se nacházelo v hardwaru, nikoliv v softwaru, což předtím přehlédl.

Proti migréně i depresím

Server Rolling Stone poukazuje na příběh 25letého Kenyho s magisterským vzděláním ze Stanfordu, který pracuje v Silicon Valley pro technologický start-up. "Mikrodávky mi pomohly vymyslet nové návrhy a prozkoumat nové způsoby myšlení. Byli byste překvapeni, kolik lidí to ve skutečnosti dělá. Je to úžasné," říká Keny, který užívá psychedelika společně s kolegy v kanceláři.

Pozitivní účinky potvrzuje i doktor James Fadiman, psychedelický výzkumník, který uvádí, že uživatelé nejen lépe spí a stravují se, ale mikrodávky LSD dokonce mohou mírnit deprese, migrény i chronický únavový syndrom. Pro dosažení lepších výsledků v práci doporučuje mikrodávky jednou za čtyři dny vždy v ranních hodinách.

Ne všechny zkušenosti s těmito drogami jsou pozitivní. Jak uvádí The Telegraph, jeden nejmenovaný zaměstnanec učinil zásadní rozhodnutí své kariéry právě pod vlivem halucinogenních houbiček, čehož později litoval.

S tragickým následkem LSD má také zkušenost známý zpěvák Nick Cave, kterému se v červenci letošního roku zabil syn. Po požití psychedelické drogy spadl z útesu.

 

Právě se děje

Další zprávy