Zahrajte si Pussywalk, Zemanovu cestu do propadliště dějin

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
23. 12. 2014 13:00
Hra Pussywalk paroduje českého prezidenta, cílem hráče je dovrávorat se ke korunovačním klenotům.
Foto: www.pussywalk.com

Praha – Jak náročná byla cesta českého prezidenta Miloše Zemana ke korunovačním klenotům, si můžete zkusit na vlastní kůži v nové online hře Pussywalk. Ta svým názvem naráží na nedávné vulgární výroky prezidenta v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán.

Foto: www.pussywalk.com

Miloš Zeman má ve hře vrávoravý krok, obvázané koleno a v ústech pověstnou cigaretku. Kromě chůze, která je sama o sobě velmi náročná, musí hráč v roli prezidenta překonat řadu překážek. Na podlaze jsou totiž nastraženy angličáky, v cestě překážejí stojící židle nebo rozlitý barel s nápisem Rusoil, který odkazuje na známou ruskou ropnou společnost Lukoil.

Cesta do propadliště dějin

Proti všemožným nástrahám mu v cestě na východ pomáhají "pilulky proti zimní viróze". Ty fungují jako další životy, díky kterým dostane hráč při pádu další možnosti dopotácet se do cíle. Pokud se hráči nepodaří zvládnout všechny překážky a přijde o pomyslné životy, objeví se na obrazovce nápis: "Blahopřejeme, konečně se ti podařilo se zabít."

Hovory z Lán živě vysílat nebudeme. Panu prezidentovi jsem nabídl, že je můžeme předtáčet. Čekám, že to nepřijme. Je možné, že pořad skončí úplně, říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.
16:15
Hovory z Lán živě vysílat nebudeme. Panu prezidentovi jsem nabídl, že je můžeme předtáčet. Čekám, že to nepřijme. Je možné, že pořad skončí úplně, říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. | Video: DVTV

Ti, kteří dojdou až na konec a získají korunovační klenoty, se z nich nebudou těšit dlouho. Postavička prezidenta je totiž ihned katapultována do pomyslného "propadliště dějin".

Hra je doplněna osobitou zvukovou stopou, která se skládá z několika sestříhaných projevů a rozhovorů Miloše Zemana. Můžete zde zaslechnout kontroverzní výroky Zemana v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán nebo část projevu z Evropského parlamentu, který se proslavil především díky prezidentově anglické výslovnosti a slovnímu spojení "bubble bum".

Zatím není jasné, jestli se jedná pouze o další recesistickou stránku, nebo o marketingovou kampaň.

 

Právě se děje

Další zprávy