Zahrajte si Pussywalk, Zemanovu cestu do propadliště dějin

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
23. 12. 2014 13:00
Hra Pussywalk paroduje českého prezidenta, cílem hráče je dovrávorat se ke korunovačním klenotům.
Foto: www.pussywalk.com

Praha – Jak náročná byla cesta českého prezidenta Miloše Zemana ke korunovačním klenotům, si můžete zkusit na vlastní kůži v nové online hře Pussywalk. Ta svým názvem naráží na nedávné vulgární výroky prezidenta v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán.

Foto: www.pussywalk.com

Miloš Zeman má ve hře vrávoravý krok, obvázané koleno a v ústech pověstnou cigaretku. Kromě chůze, která je sama o sobě velmi náročná, musí hráč v roli prezidenta překonat řadu překážek. Na podlaze jsou totiž nastraženy angličáky, v cestě překážejí stojící židle nebo rozlitý barel s nápisem Rusoil, který odkazuje na známou ruskou ropnou společnost Lukoil.

Cesta do propadliště dějin

Proti všemožným nástrahám mu v cestě na východ pomáhají "pilulky proti zimní viróze". Ty fungují jako další životy, díky kterým dostane hráč při pádu další možnosti dopotácet se do cíle. Pokud se hráči nepodaří zvládnout všechny překážky a přijde o pomyslné životy, objeví se na obrazovce nápis: "Blahopřejeme, konečně se ti podařilo se zabít."

Hovory z Lán živě vysílat nebudeme. Panu prezidentovi jsem nabídl, že je můžeme předtáčet. Čekám, že to nepřijme. Je možné, že pořad skončí úplně, říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.
16:15
Hovory z Lán živě vysílat nebudeme. Panu prezidentovi jsem nabídl, že je můžeme předtáčet. Čekám, že to nepřijme. Je možné, že pořad skončí úplně, říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. | Video: DVTV

Ti, kteří dojdou až na konec a získají korunovační klenoty, se z nich nebudou těšit dlouho. Postavička prezidenta je totiž ihned katapultována do pomyslného "propadliště dějin".

Hra je doplněna osobitou zvukovou stopou, která se skládá z několika sestříhaných projevů a rozhovorů Miloše Zemana. Můžete zde zaslechnout kontroverzní výroky Zemana v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán nebo část projevu z Evropského parlamentu, který se proslavil především díky prezidentově anglické výslovnosti a slovnímu spojení "bubble bum".

Zatím není jasné, jestli se jedná pouze o další recesistickou stránku, nebo o marketingovou kampaň.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Americká vláda po smrti dvou černochů zahájila vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland oznámil plán rozsáhlého vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu, které prověří přístup k používání síly či možné problémy s diskriminací. Krok přichází souběžně s procesem s nyní již bývalým členem policejního sboru, jehož čeká trest za smrt černocha George Floyda, a po nepokojích vyvolaných policejním novým zásahem, který rovněž skončil smrtí muže tmavé pleti. Garland dal už dříve najevo, že boj proti nepřiměřeným zásahům strážců zákona považuje za jednu z priorit.

K situaci v Minneapolisu přitáhlo pozornost počínání policisty Dereka Chauvina, který byl loni v květnu natočen, jak několik minut klečí na krku Floyda, zatímco 46letý černoch si stěžuje na problémy s dýcháním a nakonec přestává jevit známky života. Případ vyvolal masivní protesty a Chauvin byl toto úterý shledán vinným z vraždy druhého stupně i zabití, což podle médií přineslo mnohým Američanům úlevu. O výši trestu se rozhodne za osm týdnů.

Městem během procesu s Chauvinem otřásl další kontroverzní zákrok proti černochovi, když policistka zastřelila 20letého Daunteho Wrighta, který nespolupracoval při zatýkání. Na počátku incidentu byla kontrola kvůli údajně neplatné registrační známce na automobilu. Následné několikadenní protesty u policejní centrály na předměstí Brooklyn Center pak provázely zprávy o tvrdém postupu policie proti novinářům.

Ministerstvo spravedlnosti už vyšetřuje, zda policisté zapojení do zásahu proti Floydovi neporušili jeho občanská práva. Nově ohlášené vyšetřování však podle informací agentury AP má mít mnohem širší dopad. Zaměří se na celou policii a může vyústit v zásadní změny policejní praxe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy