VIDEOGALERIE: Excesy prezidenta Zemana. A jejich parodie

Podívejte se na vtipná videa s Milošem Zemanem.
Komentář Petra Honzejka o posledních výrocích prezidenta Miloše Zemana.
Prezident se příliš spoléhá na svoji paměť, říká novinář Adam Drda s tím, že z jeho knihy Zeman vycházet nemohl. V Peroutkových textech před válkou nicméně jsou jisté antisemitské stereotypy.
Zemanovy vulgární Hovory z Lán se dočkaly mnoha parodií. V této je zobrazen jako první vogonský prezident. Nejen pro milovníky Stopařova průvodce po galaxii.
Xindl X:. "Příště prosím vypípněte toho staříka, a to radši úplně všechno, co říká."
Foto: YouTube, Aktuálně.cz
Magazín Magazín
15. 3. 2014 19:52
Přehlídka kuriozních videí s prezidentem Zemanem se stále rozrůstá. Jen diváci si už nejsou jistí, zda se mají ještě smát, nebo už plakat.

Praha - Prezident Miloš Zeman opět "baví" svůj lid. Národ vtipálků a mistrů parodií nemohl nechat krtečka v čínské televizi či nechvalně proslavené Hovory z Lán bez odezvy.

Podívejte se na pozměněnou pasáž s vogonskou poezií ze Stopařova průvodce galaxií, na bleskurychle složenou píseň Xindla X, v níž zpívá "Příště prosím vypípněte toho staříka, a to radši úplně všechno, co říká."

Stojí za to podívat se i na starší videa inspirovaná Milošem Zemanem. Zjistíte, že scénáře, co by se stalo, kdyby se dostal na Hrad, předvídali již před zhruba dvaceti lety tvůrci České sody a před zhruba patnácti lety Miloslav Šimek a Zuzana Bubílková...

 

Právě se děje

před 29 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy