Vypípněte toho staříka, zpívá o vulgaritách Zemana Xindl X

Magazín Magazín
6. 11. 2014 13:34
Zpěvák a písničkář Xindl X složil píseň, kterou reaguje na nedávný vulgární rozhovor Miloše Zemana ve veřejnoprávním rozhlase.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Zpěvák Xindl X ve skladbě pojmenované Zdravíme vás pane prasidente ironicky reaguje na kontroverzní rozhovor Miloše Zemana, ve kterém český prezident použil několik vulgárních slov.

Písničkář, vlastním jménem Ondřej Ládek, v textu vyzývá k vypípání všeho, co Zeman v budoucnu řekne. Podle Xindla X došlo k překročení dobrých mravů i tím, že český prezident hájil režim Vladimira Putina.  

Xindl X vydal píseň v rámci projektu Xindloviny, kde každý týden reaguje na společensko-politická témata.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy