Prezident: Dcera je kvalifikovaná barmanka, má certifikáty

ČTK ČTK
10. 9. 2014 21:15
Dcera Miloše Zemana Kateřina chce na švédskou univerzitu, nejdřív si ale na studium musí vydělat.
Kateřina Zemanová si momentálně na brigádě vydělává na studium.
Kateřina Zemanová si momentálně na brigádě vydělává na studium. | Foto: CPA Eduard Erben

Paříž - Dcera prezidenta Miloše Zemana Kateřina si na brigádě vydělává na vysokoškolské studium. Přihlášku na vysokou školu si podá pravděpodobně příští rok, řekl dnes Zeman za své návštěvy v Paříži.

Kateřina dokončila střední školu letos v květnu, studovala na soukromém pražském gymnáziu Amazon. Pokračovat ve studiu chce podle prezidenta na univerzitě ve švédském Lundu.

Na studia si ale musí předtím vydělat. "Brigáda to bude zhruba roční. Samozřejmě, že otec jí přispívá, to nemohu říci, že bych byl takový škrt, ale je to vícezdrojové financování," poznamenal Zeman.

Dodal, že si Kateřina v minulosti vydělávala v Řecku jako barmanka, kde postupně získala k této profesi tři certifikáty. "Takže je kvalifikovaná barmanka," dodal prezident.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy