New Jersey - Americký přírodovědec Paul Rosolie dostal originální nápad, jak upozornit na problematiku ničení amazonských deštných pralesů, přirozeného stanoviště anakond. Od jedné se chtěl nechat dobrovolně pozřít.
Všemu předcházela snaha upozornit na horšící se podmínky anakond. Jejich přirozená stanoviště totiž stále více narušuje těžba zlata, při které se využívá vysoce toxická rtuť, jež se jim usazuje v těle.
"Chtěl jsem udělat něco, co by naprosto lidi šokovalo," řekl Rosolie deníku New York Post. Environmentalisti prý hrozně rádi kážou lidem, ale nemá to takový účinek. Paul chtěl za každou cenu přitáhnout k této problematice pozornost médií.
Nechal si proto vyrobit speciální oděv, aby byl chráněný proti hadímu stisku i jedu. Oblek mu také zajišťoval vzduch na tři hodiny a na jeho povrchu byly umístěny kamery a komunikační zařízení.
Muž se bál víc o hada než o sebe
Pak následovalo nebezpečné putování Amazonkou a shánění dostatečně velké anakondy. Na konci tohoto snažení byl urputný souboj dvanácti lidí s obřím hadem. Povedlo se, Rosolie ostatně jezdí do Amazonie už deset let a její přírodě se soustavně věnuje.
Poté se už Paul mohl nechal na pospas anakondě.Svému oděvu natolik důvěřoval, že se nejprve bál spíše o ni než o sebe.
Čin Paula Rosolie neunikl pozornosti ochránců přírody, kteří tvrdí, že had při polykání tohoto nadměrného sousta musel nesmírně trpět. Přírodovědec je ale ujišťuje, že anakonda jeho experiment zvládla bez úhony.
Stížnosti ochránců přírody na své počínání nechápe. Vzkazuje jim, že on chce hady chránit, ne jim ubližovat.