Hollanovo ukrajinské "zbičování" baví internet. Lidé vytvářejí obrázky s heslem Chci víc

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
13. 7. 2016 12:33
Video s bičováním brněnského zastupitele Matěje Hollana začalo žít na sociálních sítích vlastním životem. Lidé píší satirické příspěvky s heslem "Je suis Matěj" a sdílejí vtipné obrázky s Hollanovou "mrskající" žádostí "I want more". Pomocí webové stránky iwantmore.cz pak vytvářejí vlastní obrázky s nápisem a symbolicky tak podporují, respektive zesměšňují člena hnutí Žít Brno.
Foto: Aktuálně.cz

Video brněnského zastupitele Matěje Hollana, na kterém se nechal zbičovat v ukrajinském baru, obletělo český internet. Náměstek primátora je na něm vidět polonahý v předklonu, jak hlasitým voláním prosí ženu o ránu důtkami: "I want more", tedy "Chci víc".

Brzy poté, co na zmiňované video upozornilo několik českých médií, začala kauza na sociálních sítích žít vlastním životem. Lidé píší satirické příspěvky s heslem "Je suis Matěj" a sdílejí vtipné obrázky s Hollanovou "mrskající" žádostí. Pomocí webové stránky iwantmore.cz si vytvářejí vlastní obrázky s nápisem I want more.

Samotný Hollan přiznal týdeníku Ekonom, že ho podobný zážitek už dlouho lákal a považuje ho za příjemné zpestření večera. "Jen doporučuju, neberte si s sebou kamarády, kteří to hned dají na Facebook, teda hlavně pokud jste osoba veřejně činná a nemáte zájem sdílet se všemi své sexuální touhy," napsal ve svém sloupku.

Video se objevilo pouhého čtvrt roku před krajský volbami, kam hnutí Žít Brno nedávno ohlásilo společnou kandidaturu s TOP 09. Podle facebookové stránky KKRD Boys si Hollan pro nadcházejí volby nemohl vymyslet lepší slogan.

"Chci více školek, zeleně, kulturních akcí a piva," mohlo by stát na billboardech.

Nebo kvalitních drog.

Dočkat by se příběh mohl i knižního či filmového zpracování. Otázkou je, zdali by dílo bylo stejně jako předchůdce "pornem pro mamky" (narážka na snímek Padesát odstínů šedi, pozn. red.).

Ostatně sexuální narážky jsou v souvislosti s videm nejčastější. 

Je libo více Evy Holubové?

"S cejchem submisivního chlapa se teď budu setkávat často. Nevadí mi to, protože to tak je," popsal na Facebooku Hollan.

Hollanovo heslo se nakonec ukázalo jako velmi univerzální...

Za stránkou iwantmore.cz stojí programátor Jan Jablunka, mimo jiné kolega Matěje Hollana z hnutí Žít Brno. Ten je známý i díky svému recesistickému profilu Slušný Čech, ve kterém paroduje nesnášenlivé komentáře na internetových diskusích.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy