Hollanovo ukrajinské "zbičování" baví internet. Lidé vytvářejí obrázky s heslem Chci víc

Prokop Vodrážka Prokop Vodrážka
13. 7. 2016 12:33
Video s bičováním brněnského zastupitele Matěje Hollana začalo žít na sociálních sítích vlastním životem. Lidé píší satirické příspěvky s heslem "Je suis Matěj" a sdílejí vtipné obrázky s Hollanovou "mrskající" žádostí "I want more". Pomocí webové stránky iwantmore.cz pak vytvářejí vlastní obrázky s nápisem a symbolicky tak podporují, respektive zesměšňují člena hnutí Žít Brno.
Foto: Aktuálně.cz

Video brněnského zastupitele Matěje Hollana, na kterém se nechal zbičovat v ukrajinském baru, obletělo český internet. Náměstek primátora je na něm vidět polonahý v předklonu, jak hlasitým voláním prosí ženu o ránu důtkami: "I want more", tedy "Chci víc".

Brzy poté, co na zmiňované video upozornilo několik českých médií, začala kauza na sociálních sítích žít vlastním životem. Lidé píší satirické příspěvky s heslem "Je suis Matěj" a sdílejí vtipné obrázky s Hollanovou "mrskající" žádostí. Pomocí webové stránky iwantmore.cz si vytvářejí vlastní obrázky s nápisem I want more.

Samotný Hollan přiznal týdeníku Ekonom, že ho podobný zážitek už dlouho lákal a považuje ho za příjemné zpestření večera. "Jen doporučuju, neberte si s sebou kamarády, kteří to hned dají na Facebook, teda hlavně pokud jste osoba veřejně činná a nemáte zájem sdílet se všemi své sexuální touhy," napsal ve svém sloupku.

Video se objevilo pouhého čtvrt roku před krajský volbami, kam hnutí Žít Brno nedávno ohlásilo společnou kandidaturu s TOP 09. Podle facebookové stránky KKRD Boys si Hollan pro nadcházejí volby nemohl vymyslet lepší slogan.

"Chci více školek, zeleně, kulturních akcí a piva," mohlo by stát na billboardech.

Nebo kvalitních drog.

Dočkat by se příběh mohl i knižního či filmového zpracování. Otázkou je, zdali by dílo bylo stejně jako předchůdce "pornem pro mamky" (narážka na snímek Padesát odstínů šedi, pozn. red.).

Ostatně sexuální narážky jsou v souvislosti s videm nejčastější. 

Je libo více Evy Holubové?

"S cejchem submisivního chlapa se teď budu setkávat často. Nevadí mi to, protože to tak je," popsal na Facebooku Hollan.

Hollanovo heslo se nakonec ukázalo jako velmi univerzální...

Za stránkou iwantmore.cz stojí programátor Jan Jablunka, mimo jiné kolega Matěje Hollana z hnutí Žít Brno. Ten je známý i díky svému recesistickému profilu Slušný Čech, ve kterém paroduje nesnášenlivé komentáře na internetových diskusích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy