Majitel bistra je hrdinou, ignoroval lupiče. Nejdřív dokončil objednávku a pak šel zavolat policii

ČTK ČTK
13. 7. 2016 11:42
Neznámý maskovaný lupič, který přišel do bistra Saida Ahmeda na Novém Zélandu a s pistolí v ruce požadoval peníze, netušil, že ho bude majitel naprosto ignorovat. "Když ten zákazník odešel, zašel jsem do kuchyně a zavolal policii. Na chvíli jsem měl strach, že by mohl začít střílet, ale pak jsem si pomyslel, že jestli se to stane, pak je to můj osud. Ale moje klidná reakce ho asi zaskočila, takže utekl,“ říká odvážný majitel bistra.
Novozélandský majitel bistra je hrdinou - ignoroval lupiče | Video: YouTube

Těžko říci, co čekal neznámý maskovaný lupič, který přišel do bistra Saida Ahmeda na Novém Zélandu a s pistolí v ruce po něm požadoval peníze. Jisté ale je, že nečekal to, co se skutečně stalo - že ho bude majitel naprosto ignorovat, napsal zpravodajský server BBC News.

Jak ukazuje záznam bezpečnostní kamery uvnitř bistra Egyptian Kebab House ve městě Christchurch, Ahmed s klidem dokončil objednávku, kterou připravoval, a podal ji čekajícímu zákazníkovi, zatímco za pultem přešlapoval černě oděný lupič a opakoval, že chce peníze.

"Přišel ke mně do podniku, z batohu vytáhl zbraň a řekl mi, ať mu dám peníze," řekl Ahmed novinářům. "Já nejsem hrdina. Jenom jsem zůstal klidný a to on nečekal. Jsem podnikatel, ještě jsem nedokončil objednávku a obsloužit zákazníka je pro mě priorita," dodal.

"Když ten zákazník odešel, zašel jsem do kuchyně a zavolal policii. Na chvíli jsem měl strach, že by mohl začít střílet, ale pak jsem si pomyslel, že jestli se to stane, pak je to můj osud. Ale moje klidná reakce ho asi zaskočila, takže utekl."

Jakmile se video z bezpečnostní kamery dostalo na Facebook a posléze i na YouTube, z Ahmeda se stala místní celebrita. "Zákazníci mi říkají, jak jsem statečný, ale já si nemyslím, že bych byl statečný. Prostě se to stalo a já jsem si z toho jednoduše nic nedělal. I když to bylo překvapení, protože mám tenhle podnik už 15 let, ale ještě nic podobného jsem nezažil," uvedl. "Jenom jsem teď o trochu známější a to je milé."

 

Právě se děje

Další zprávy