Jako ve špatném snu se musela cítit minulý pátek 24letá Taruna Aswaniová, když si ráno zkontrolovala e-mail. Na obrazovce se jí objevila zpráva od člověka, který se představil jako Kevin John a tvrdil, že vlastní její nahé fotky a videa. Taruna je pořídila pro svého přítele a zloděj se k nim dostal přes internetové úložiště. O zprávě informovala BBC.
“Pouze tě upozorňuji, že pokud chceš, abych o tom pomlčel a neposlal fotky na sociální sítě, do práce, ale i rodině a přátelům, tak mě musíš vzrušit,” uvedl neznámý vyděrač s žádostí o další intimní videa.
Aswaniová, která pochází z Indie a v současnosti se živí jako fyzioterapeutka v Americe, bez váhání vyplnila trestní oznámení na oddělení kyberkriminality FBI, ale ještě než se dočkala odpovědi, dorazil od vyděrače druhý email. V něm jí poslal další výhrůžky doplněné detailním seznamem kontaktů osob, které nahaté obrázky obdrží, pokud nesplní jeho podmínky.
"Nemohla jsem pouze tiše sedět a čekat na to, co se stane,” sdělila Aswaniová BBC. “Musela jsem sama něco udělat a to rychle. Ten člověk to myslel vážně a mě tlačil čas. S podporou svého přítele jsem se rozhodla výhrůžky zveřejnit,” dodala.
Na Facebook dala příspěvek, ve kterém uvedla, že nepodlehne tlakům vyděrače. Zároveň s tím zveřejnila zprávy i emailovou adresu, přes kterou výhrůžky dostávala.
"Ačkoliv je ta situace s fotkami trapná, rozhodla jsem postavit se tomuto muži, než abych se krčila před jeho výhružkami. Dělám to i proto, aby se jiné ženy nebály postavit takovému póvlu," uvedla.
Dostalo se jí nejen podpory od přítele, rodičů a přátel, ale také od tisíců dalších žen, které zažily podobné trápení. Příspěvek od soboty sdílely přes čtyři tisíce lidí, dalších 21 tisíc se k němu vyjádřilo. "Nejprve jsem to brala tak, že jsem se postavila sama za sebe. Poté, co jsem dostala tolik zpráv od žen, které si zažily něco podobného a zůstaly mlčet a které jsem inspirovala, jsem si uvědomila, že jsem se postavila za všechny ženy, které se kvůli strachu z odsouzení veřejností krčí před těmito lidskými zrůdami," uvedla.
Podpory se dočkala i v rodné Indii, kde jsou na podobné excesy daleko citlivější. "Doufám, že v Indii přestanou řešit, co si o tom pomyslí lidé, než něco udělají. Nezáleží na tom, co si lidé myslí. Pokud si sami myslíte, že to, co děláte, je správné, tak se za to postavte a promluvte o tom," dodala.
Od doby, co se příspěvek objevil na Facebooku, se podvodník znovu neozval.