Dvacet let byla šťastně vdaná. Při péči o nemocného manžela zjistila, že se s ní po svatbě rozvedl

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
27. 1. 2016 14:26
Skoro šedesátiletá Američanka se náhodou dozvěděla, že přes 20 let žila vedle muže, který ve skutečnosti nebyl jejím právoplatným manželem. Přestože měli svatbu, řekli si své ano a používali stejné příjmení, nebyli ve skutečnosti sezdáni. Manžel bez jejího vědomí požádal o rozvod a vše zařídil tak, aby se o ničem nedozvěděla. Celý podvod byl s největší pravděpodobností motivován snahou ochránit majetek. Žena teď podala návrh, aby byl rozvod prohlášen za neplatný.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

New York – Devětapadesátiletá Cristina Carta Villa v posledních měsících pečuje o svého 90letého manžela Gabriela, který kvůli zdravotním komplikacím skončil v nemocnici. Během jeho nemoci se proto starala i o záležitosti, které běžně řešil její muž.

Velkým překvapením pro ni bylo zjištění, že v daňovém výměru společného bytu na Manhattanu není uvedeno její jméno. S manželem si ho totiž pořídili hned po svatbě.

S právníkem pak přišla na to, že její dvaadvacetileté manželství bylo hned po svatbě rozvedeno. Informoval o tom server New York Post.

Cristina a Gabriel se vzali v roce 1994 v New Yorku po krátké známosti, pořídili si byt a brzy se jim narodil syn Lorenzo. "Můj muž byl naprosto okouzlující, a to i přes náš velký věkový rozdíl. Byla to láska na první pohled," řekla Cristina, která se kvůli manželovi vzdala práce učitelky italské literatury na univerzitě v Bostonu.

Když ale během jeho nemoci třídila poštu, zjistila, že v dopise z finančního úřadu ohledně jejich společného bytu figuruje v roli majitele jen její muž.

Pověřila proto svého právníka, který zjistil, že Gabriel pouhé čtyři měsíce po jejich svatbě odjel do Dominikánské republiky, kde zažádal o rozvod společně s fiktivním právníkem, který měl zastupovat jeho ženu. Místo odluky obou partnerů ale jejich vztah pokračoval.

Cristina o manželství mluví jako o šťastném a přiznává, že svého muže stále miluje. Přesto na něj podala žalobu, aby byl jejich rozvod uznán za neplatný.

V soudních dokumentech na svou obranu uvádí, že si neuvědomuje, že by někdy někomu dávala zplnomocnění k rozvodu. Nikdy ani nepomyslela, že by manžela opustila, navíc pouhých pár měsíců po svatbě.

Manželčině verzi nahrává, že Gabriel do rozvodové žádosti uvedl jako důvod konce manželství fakt, že soužití s Cristinou je hotová noční můra. Následně s ní strávil přes dvacet let.

"Teď si uvědomuji, že během všech těch let radosti, štěstí i těžkých chvil, které jsme spolu prožili, mi můj manžel lhal a tajil mi rozvod, který zařídil v Dominikánské republice. To je to, co mě nejvíc bolí," říká žena.

Je přesvědčená, že se Gabriel před ní snažil chránit svůj majetek. Byt na Manhattanu v hodnotě 1,4 milionu dolarů (v přepočtu asi 35 milionů korun) měl totiž v plánu prodat své dceři z předchozího manželství.

Cristina teď doufá, že jí soud dá za pravdu, k čemuž se přiklání i zahraniční média. Vzhledem k americkému zvykovému právu by tak nemusela zůstat úplně bez prostředků. Před 22 lety nebylo ani dodržené právo, které rozvádějícím ukládá zveřejnit rozpad manželství zprávou v novinách.

Manžel Cristiny, Gabriel Villa, se k celé kauze odmítá vyjádřit a s médii nekomunikuje.

Naším cílem je, aby dítěti byli po rozvodu zachováni oba rodiče, říká o tzv. Cochemské praxi Markéta Nováková. U soudu se podle ní nepere špinavé prádlo, zaznívá pouze věcná argumentace. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy