Pes s nejdelším jazykem na světě? Rekordmankou se stala Mochi, fena z útulku

Reuters Reuters
6. 10. 2017 7:23
Guinnessova kniha rekordů přivítala nový zvířecí přírůstek. Fena bernardýna, která se jmenuje Mochi, se může pochlubit titulem psa s nejdelším jazykem na světě. Jazyk osmileté krasavice, kterou panička před šesti roky našla v útulku, měří rekordních 18,6 centimetrů. "Nejraději s ním baští burákové máslo, a proto jsme ho použili jako návnadu. Dobrůtka Mochiho nalákala jazyk pořádně vypláznout," svěřila se šťastná majitelka Carla Rickertová z Jižní Dakoty ve Spojených státech. Její domácí mazlíček sesadil z trůnu Pekinéze Puggyho, jehož jazyk byl dlouhý jen 11,4 centimetrů.
Nejdelší jazyk na světě? Vyplázne ho na vás tenhle bernardýn | Video:
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy