Pes s nejdelším jazykem na světě? Rekordmankou se stala Mochi, fena z útulku

Reuters Reuters
6. 10. 2017 7:23
Guinnessova kniha rekordů přivítala nový zvířecí přírůstek. Fena bernardýna, která se jmenuje Mochi, se může pochlubit titulem psa s nejdelším jazykem na světě. Jazyk osmileté krasavice, kterou panička před šesti roky našla v útulku, měří rekordních 18,6 centimetrů. "Nejraději s ním baští burákové máslo, a proto jsme ho použili jako návnadu. Dobrůtka Mochiho nalákala jazyk pořádně vypláznout," svěřila se šťastná majitelka Carla Rickertová z Jižní Dakoty ve Spojených státech. Její domácí mazlíček sesadil z trůnu Pekinéze Puggyho, jehož jazyk byl dlouhý jen 11,4 centimetrů.
Nejdelší jazyk na světě? Vyplázne ho na vás tenhle bernardýn | Video:
 

Právě se děje

před 19 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy