Psi závodí na parkuru. Podívejte se na sport, jehož mistrovství světa míří do Liberce

Alena Vocelková
2. 10. 2017 15:43
Zdroj foto: František Grossmann Zdroj foto: František Grossmann
V Liberci se koncem tohoto týdne uskuteční mistrovství světa v agility, což je běh se psem, kterého psovod vede tak, aby v určeném pořadí překonával vytyčené překážky. Sport trochu připomíná koňský parkur. Podívejte se na videu, v čem tento sport spočívá a jakými základními pravidly se řídí.
Podívejte se na videu, jak vypadá agility a jaká má základní pravidla. | Video: František Grossmann, Aktuálně.cz

Mezi 5. a 8. říjnem bude liberecká Home Credit Aréna hostit mistrovství světa ve sportu nazvaném agility, kde psovod se psem překonávají překážkovou dráhu podobnou koňskému parkuru. V Liberci s už jednou toto mistrovství uskutečnilo a vrací se tam po pěti letech.

O titul mistra světa se utká 514 závodníků ze 43 zemí. Z toho patnáct nadějí bude reprezentovat pořadatelskou zemi - mezi nimi i obhájkyně titulu v kategorii medium (středně velcí psi) Martina Magnoli Klimešová.

Jak agility vypadá, předvádí na videu zkušení závodníci z kladenského cvičiště Markéta Lamačová s křížencem Ronym a Dana Šťáhlavská s border collií Maxem. Trénují pod vedením Pavly Duškové v oblastní skupině agility Jahoda Kladno.

Oficiální stránku mistrovství světa najdete na www.agility2017.cz.

Reprezentantka Tereza Králová s fenkou border kolie Say jsou jedněmi z českých nadějí na MS v agility, které se uskuteční od 5. do 9. října v Liberci. | Video: Archiv Terezy Králové
 

Právě se děje

před 4 minutami

Kellner se loni rozhodl přesunout z Nizozemska do ČR firmu PPF Financial Holding

Kellner se loni rozhodl přesunout z Nizozemska do ČR firmu PPF Financial Holding, píše Deník N. Firma spravuje především úvěrovou skupinu Home Credit.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Chci se nejdřív sejít s Babišem, řekl Zaorálek o tom, zda převezme ministerstvo zahraničí

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který by se podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) měl stát ministrem zahraničí, řekl, že se chce nejdříve sejít s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Vadí mu, že resort podle jeho názoru nemá dostatečné kompetence a Česko postrádá jednotnou zahraniční politiku. 

"Protože jsem nespokojen s tím, jak dnes funguje ministerstvo zahraničí, tak jsem ochoten se pobavit se premiérem, jak to změnit. Zda je možné, aby existovala jednotná česká zahraniční politika. Nevím ale, jak v tom pořídím," řekl Zaorálek.

Zdroj: Domácí
před 8 minutami

Moskva varovala Spojené státy, ať se drží stranou od Krymu

Rusko v úterý varovalo Spojené státy, ať se drží stranou od černomořského pobřeží Ruska a Krymu. Riziko incidentu je velmi vysoké, uvedl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov podle agentury Reuters. Vyslání dvou amerických vojenských lodí do Černého moře, kam mají připlout tento týden, označil na pozadí stoupajícího napětí na východě Ukrajiny za "provokaci".

Rjabkov současně ujistil, že Moskva hodlá nadále bránit ruskojazyčné obyvatele části východoukrajinského Donbasu, ovládané proruskými separatisty od jara 2014. Rusko tak chce postupovat navzdory americkému varování, že zaplatí "vysokou cenu" za počínání na východě Ukrajiny. "Prostě bráníme své zájmy, zájmy našich občanů, ruskojazyčného obyvatelstva. Nadále je budeme bránit," prohlásil náměstek podle agentury TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy