Psi závodí na parkuru. Podívejte se na sport, jehož mistrovství světa míří do Liberce

Alena Vocelková
2. 10. 2017 15:43
V Liberci se koncem tohoto týdne uskuteční mistrovství světa v agility, což je běh se psem, kterého psovod vede tak, aby v určeném pořadí překonával vytyčené překážky. Sport trochu připomíná koňský parkur. Podívejte se na videu, v čem tento sport spočívá a jakými základními pravidly se řídí.
Podívejte se na videu, jak vypadá agility a jaká má základní pravidla. | Video: František Grossmann, Aktuálně.cz

Mezi 5. a 8. říjnem bude liberecká Home Credit Aréna hostit mistrovství světa ve sportu nazvaném agility, kde psovod se psem překonávají překážkovou dráhu podobnou koňskému parkuru. V Liberci s už jednou toto mistrovství uskutečnilo a vrací se tam po pěti letech.

O titul mistra světa se utká 514 závodníků ze 43 zemí. Z toho patnáct nadějí bude reprezentovat pořadatelskou zemi - mezi nimi i obhájkyně titulu v kategorii medium (středně velcí psi) Martina Magnoli Klimešová.

Jak agility vypadá, předvádí na videu zkušení závodníci z kladenského cvičiště Markéta Lamačová s křížencem Ronym a Dana Šťáhlavská s border collií Maxem. Trénují pod vedením Pavly Duškové v oblastní skupině agility Jahoda Kladno.

Oficiální stránku mistrovství světa najdete na www.agility2017.cz.

Reprezentantka Tereza Králová s fenkou border kolie Say jsou jedněmi z českých nadějí na MS v agility, které se uskuteční od 5. do 9. října v Liberci. | Video: Archiv Terezy Králové
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy