Bizarní řidičské zákony: Neuvazujte psa ke střeše, neřiďte s páskou na očích a umyjte si auto

Magazín Magazín
17. 6. 2017 10:00
Čas letních dovolených se blíží. Plánujete-li cestu autem nejen po Evropě, projděte si třináct řidičských nařízení, o kterých jste možná ani neměli tušení. V některých částech Kypru například mohou být řidiči pokutováni, pokud za jízdy jí nebo pijí. Ve Španělsku jsou nositelé brýlí povinni mít s sebou náhradní pár a v americké Alabamě se nesmí řídit s páskou na očích.
Pes, auto
Pes, auto | Foto: Shutterstock

Aljaška, USA

V americkém státě Aljaška je například zakázáno uvazovat psa na střechu auta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy