Z nebožtíků dělá parfém. Lahvičku s vůní prodává za 15 tisíc

jaz
28. 4. 2015 10:00
Francouzka nabízí možnost uchovat si vzpomínku na zesnulého jedinečným způsobem. Z běžných věcí nebožtíka extrahuje vůni do originálního parfému.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Paříž – Francouzská podnikatelka Katia Apaletegui se zaměřila při svém netradičním podnikání na výrobu parfému, který bude zákazníkům připomínat vůni jejich zesnulého blízkého, píše server Daily Dot.

Když Katie zemřel před lety otec, vídala svou matku, jak neustále čichá k jeho polštáři, což jí pomáhalo vyrovnat se se ztrátou. Podnikatelku nedávno napadlo, že když vůně blízkého pomáhá její matce, budou podobně reagovat i ostatní pozůstalí. Zkontaktovala proto chemika z Université du Havre ze severu Francie a začali společně vyvíjet metodu, jak přeměnit lidské pachy v parfém.

Po letech výzkumu se jim podařilo pachy izolovat a speciálním procesem přenést do flakonky, a to za pouhé čtyři dny. K extrahování vůně je potřeba jen oblečení dotyčného, nebo povlak z jeho polštáře, aby bylo možné získat autentický pach.

Parfém vonící po zesnulém se pak může stát kromě videí a rodinných fotografií další památkou, díky které se s jeho odchodem budou pozůstalí lépe vyrovnávat. Parfém podle podnikavé Francouzky navodí lidem pocit, že je dotyčný neustále s nimi.

Vzpomínkový parfém pro děti i milence 

Dvaapadesátiletá podnikatelka hodlá rozjet firmu s vůněmi během září, a to s pomocí syna, který stále ještě studuje na obchodní škole. Poté bude možné parfém objednat na internetu za cenu kolem 560 eur (v přepočtu cca 15 tisíc korun).

Katie ale nehodlá cílit jen na pozůstalé. Doufá, že se originální parfém stane i vhodným dárkem mezi milenci, nebo poslouží dětem, které musí trávit delší čas bez rodičů.

 

Právě se děje

Další zprávy