Keira Knightley je v reklamě pro Chanel příliš nahá

Kultura Kultura
15. 2. 2013 16:50
Reklama na parfém Coco Mademoiselle je prý příliš vyzývavá
Foto: Kultura, bikerscafeblog.com

Praha - Jako příliš vyzývavou označila britská organizace Advertising Standards Authority reklamu na parfém Chanelu Coco Mademoiselle, v němž účinkuje Keira Knightley.

Reklama s hvězdou filmů Anna Karenina nebo Piráti z Karibiku, tak nesmí být vysílána v rámci programů pro děti. Organizace  reagovala na stížnosti ohledně sexuálního podtextu reklamy, poté, co byla ve Velké Británii odvysílána během filmu Doba Ledová 2 byly vystaveny pasáže, kdy je Keira focena na posteli, a rozepíná si před fotografem kombinézu, v počátku reklamy zase vstává z postele oblečená jen do prostěradla.

„Zvažovali jsme, zda je reklama vhodná pro starší děti, ale určitě je nevhodná vůči těm menším. Nakonec jsme se rozhodli zakázat ji v rámci programů pro děti i v době kolem jejich vysílání," uvedli zástupci Advertising Standards Authority.

Chanel s výtkami nesouhlasí, reklama podle nich do vysílání Doby ledové 2 byla zařazena proto, že film obsahuje ostrý humor a animované postavy dabují uznávaní herci, díky čemuž film přitáhne i dospělé. Postava hraná Keirou je také podle Chanelu hravá a smyslná a ne příliš vyzývavá.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy