Nový fenomén v USA: Za focení pod sukní 2,5 roku natvrdo

ČTK ČTK
11. 3. 2014 23:56
V Americe vydali kuriózní zákon, který doslova zakazuje slídění pod dámskými sukněmi s fotoaparátem.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

New York - Fotografování pod ženskou sukní se v americkém státě Massachusetts stalo trestným činem. Pachatel může za to dostat trest až 2,5 roku vězení a pokutu ve výši 5000 dolarů (zhruba 100 tisíc korun).

Podle agentury AFP demokratický guvernér státu Deval Patrick podpisem novely vyplnil právní vakuum, kterého ještě minulý týden využil muž, který pořizoval fotky žen pod sukní v bostonském metru. Soudce jej osvobodil, protože seznal, že pro odsouzení muže neexistuje právní podklad.

"S tímto zákonem se tajné fotky nebo videa či elektronické monitorování intimních částí těla jiné osoby stává trestným činem," uvedl úřad guvernéra.

Výše trestu se může zdvojnásobit na pět let, pokud je obětí činu dítě. Výše finanční pokuty zůstává stejná.

Focení pod sukní se rozmohlo v posledních letech nejen v USA a kráčí ruku v ruce s elektronizací pořizovaných záznamů a neustálým zmenšováním fotografických aparátů, mobilů s fotoaparátem či videokamer. Dosud se americké soudy snažily tento zlozvyk trestat například na základě paragrafů o sexuálním obtěžování.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy