Nepřipoutaný pes v autě je horší než hroch vážící 1400 kg

Magazín Magazín
3. 8. 2014 9:00
Nový crash test domácích mazlíčků odhalil, že nepřipoutaný pes ve vozidle může způsobit stejnou škodu jako hroch o hmotnosti 1400 kilogramů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha/Mnichov – Převážet v osobním voze psa bez řádného zabezpečení může mít tragické následky pro všechny cestující. Tak by se daly shrnout závěry nového psího crash testu, který uspořádalo v německém Mnichově Allianz centrum pro technologie.

Podle testů dokáže nepřipoutaný německý ovčák, který váží 35 kilogramů, vyvinout při rychlosti 40 km za hodinu stejnou sílu jako 1400kilové zvíře.

"Experiment ukazuje, že vezete-li na zadních sedadlech nezajištěného středně velkého psa, může při čelním nárazu i v poměrně nízké rychlosti dojít k naprosté devastaci předních sedadel," uvádí Carsten Reinkemeyer, odborník na automobilové strojírenství a dopravní bezpečnost.

Umělý model psa, který byl během mnichovského crash testu použit, zničil při čelním náraze vozidla palubní desku, zlomil řadicí páku a ohrozil posádku v přední části auta.

Odborníci proto doporučují zabezpečit čtyřnohé mazlíčky speciálním postrojem, popř. je přepravovat ve speciálních boxech.

 

Právě se děje

Další zprávy