IKEA "prodává" psy mezi nábytkem. Hledá jim tak domov

Petra Jansová Petra Jansová
21. 7. 2014 10:08
IKEA v Arizoně a Singapuru hledá nový domov pro opuštěná zvířata z útulků. Česká pobočka zatím nic podobného nechystá.
Pes z útulku v Arizoně
Pes z útulku v Arizoně | Foto: Arizona Humane Society

Tempe - Obchodní dům IKEA v americké Arizoně se jako první ve Spojených státech nechal inspirovat sesterskou pobočkou v Singapuru a začala hledat domov pro desítky opuštěných psů a koček.

V rámci projektu, jehož cílem je zvýšení povědomí americké veřejnosti o možnosti adoptovat desítky zvířat z útulků, navázal spolupráci s organizací Arizona Humane Society (AHS).  

Domov nadějí pro opuštěné psy v Singapuru
Domov nadějí pro opuštěné psy v Singapuru | Video: YouTube

Výsledkem kooperace jsou fotografie opuštěných zvířat, které jsou rozmístěny v jednotlivých odděleních obchodního domu. Pokud se některý z návštěvníků rozhodne konkrétní zvíře adoptovat, poslouží mu k tomu identifikační kód umístěný na obrázcích.

S mnohem širší nabídkou se budou moci lidé seznámit i díky tzv. Waggin' Wheels, což je určitá obdoba pojízdných útulků. Zájemci o adopci se s nimi mohou setkat na konkrétních místech v určitý čas, jednou ze zastávek je odteď i ta v arizonské Tempě.

Nápad vzešel z iniciativy v Singapuru, kde se k němu připojily už dvě pobočky. IKEA v České republice nic podobného neorganizuje, jak potvrdila Aktuálně.cz i tisková mluvčí Jana Hrubcová: "Kampaň je lokální aktivitou obchodního domu IKEA v Tempre a Singupuru. V regionu ČR, Slovensko a Maďarsko podobnou aktivitu neplánujeme."

 

Právě se děje

před 8 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

před 1 hodinou

Účastníci pochodu hrdosti Pride v brazilském Riu kritizovali homofobní výroky prezidenta Bolsonara i starosty města

Desetitisíce lidí se i přes deštivé počasí v neděli sešly v brazilském Riu de Janeiro na tradičním pochodu sexuálních menšin LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob). Mnozí z účastníků nesli transparenty kritizující brazilského krajně pravicového prezidenta Jaira Bolsonara či starostu Ria Marcela Crivellu, kteří v minulosti prosluli homofobními výroky.

Letošní 24. ročník takzvaného pochodu hrdosti v Riu de Janeiro se nesl ve znamení témat demokracie, svoboda a lidská práva. Účastníci připomínali i 40. výročí vzniku hnutí LGBT v Brazílii a také padesát let od takzvaných stonewallských nepokojů v New Yorku. Právě ty byly podle mnohých v Americe zlomem v boji za emancipaci homosexuálů a dalších sexuálních menšin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy