reklama
 
 

Na brněnském výstavišti lovily desítky lidí pokémony, loučily se tak s prázdninami

31. 8. 2016 16:07
Zhruba 80 převážně mladých lidí se ve středu sešlo před areálem brněnského výstaviště, aby si zahrálo virtuální hru Pokémon Go. Veletrhy Brno se rozhodly speciálně pro tuto příležitost prostorný areál zpřístupnit, protože takzvané PokéStopy se vyskytují i v něm.

Osm desítek mladých lidí s mobilem v ruce přišlo lovit na brněnské výstaviště virtuální postavy ve hře Pokémon Go.

Výstaviště totiž do své hry zahrnuli tvůrci hry Ingress, která funguje na podobném principu. "Zjistili jsme, že je u nás 15 portálů pro tuto hru, které tvůrci předělali na PokéStopy, kde lze pokémony cvičit nebo si vytočit různé výhody," řekl mluvčí Jiří Erlebach. K výhodám patří například vajíčka s novými pokémony či pokébaly. Jelikož se v areálu nachází vodní plochy, lze chytat i vodní pokémony.

Hra Pokémon Go se objevila začátkem prázdnin jako celosvětový hit a na výstavišti tak hráči mohli symbolicky prázdniny zakončit.

Hráči si tak se zástupci Veletrhů Brno prošli všech 15 PokéStopů. "Na konci jsme rozsvítili Lure Module, který funguje jako vábnička na pokémony, aby si je účastníci mohli nachytat," vysvětlil Erlebach.

Princip hry spočívá v tom, že přes aplikaci vidí hráč v chytrém telefonu běžné okolní prostředí snímané kamerou a v něm se pohybují pokémoni, které může lovit. Kvůli tomu se ve zprávách během prázdnin objevily informace o tom, že například mladoboleslavská Škoda zakázala hrát zaměstnancům hru v továrně kvůli průmyslové špionáži, v Kosmonosech našel muž při hraní dva bezvládné zraněné, pražská tramvajačka se dočkala postihu zaměstnavatele, že hrála za jízdy. V zahraničí například dvě ženy nelegálně překročily hranici z Kanady do USA.

autor: ČTK | 31. 8. 2016 16:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama