Český youtuber baví svět. Píseň devítiletého chlapce o hře Pokémon Go zaujala i hvězdu internetu

Devítiletý český youtuber Misha dobývá svět. Jeho nejnovější píseň o mobilní hře Pokémon Go zaujala nejenom české publikum, její rytmus baví diváky i v zahraničí. Na Twitteru ji sdílel nejúspěšnější youtuber současnosti PewDiePie, objevila se i na webové stránce 9GAG, která shromažďuje internetové memy a virály. Chytlavou píseň s neustále se opakujícím refrénem "I play Pokémon Go everyday" (Hraji Pokémon Go každý den) vidělo od jejího vydání více než dva a půl milionu lidí. Nejedná se o první hit devítiletého chlapce, již dříve nazpíval písně o hrách Minecraft, League of Legends nebo Hearthstone. Jeho kanál na Youtube sleduje 165 tisíc lidí a má více než 24 milionů zhlédnutí.
Video:

O YouTube kanálu Mishovy šílenosti psal i časopis Respekt, přečtěte si článek, jak poklidný život Florianových změnil úspěch nejmladšího syna na YouTube.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko. Spolupráce se zeměmi V4 je pro něj priorita

před 32 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy