Videohry nejsou jen zábava, Olda se jejich hraním živí a cestuje po světě. Takhle vypadá jeho den

Oldřich "Faeli" Mahdal, profesionální hráč počítačové hry Hearthstone.
Seznamte se. Tohle je Olda Mahdal, 23letý student Kybernetiky a robotiky na ČVUT. Kromě toho, že Olda na začátku léta jako mnoho jeho vrstevníků neudělal státnice, se na první pohled nevymyká vzhledu typického studenta.
Přesto se v jeho dětském pokojíčku u rodičů, kam jezdí na návštěvy z pražské koleje, děje něco takřka světového. Večer před návštěvou redaktorů Aktuálně.cz dosáhl v rodinném domě v Novém Boru svého možná největšího životního úspěchu. Skončil třetí na kvalifikačním turnaji ve hře Hearthstone, což mu zajistilo místo na prestižním turnaji World Cyber Arena v Číně.
Kromě cesty k Velké čínské zdi se může těšit i na příjemnou finanční vzpruhu v podobě tří tisíc dolarů (zhruba 70 tisíc korun). "Je to asi můj největší herní úspěch v životě," říká Olda. Znát to na něm ale není. "Hry už neprožívám, úspěch beru pravděpodobnostně. Dvakrát po sobě jsem vypadl kolo před postupem, tak to teď konečně vyšlo," říká s klidným hlasem o postupu na turnaj, kde si hráči rozdělí 150 tisíc dolarů.
Olda je totiž profesionálním hráčem karetní počítačové hry Hearthstone. Ta funguje na podobném principu jako třeba legendární Magicy. Každý hráč bojuje za jednoho z devíti hrdinů a snaží se pomocí různých kartiček porazit svého soupeře.
Foto: Jakub Plíhal
Videohry už nejsou jen zábava, i v Česku si lze jejich hraním přijít na dobré peníze. Redaktoři Aktuálně.cz vyrazili za profesionálním hráčem počítačové hry Hearthstone Oldou Mahdalem. Čirou náhodou den poté, co vyhrál svůj největší turnaj v životě. Ten mu kromě výhry zhruba 70 tisíc otevřel i cestu do světa. Z dětského pokoje rodinného domu tak získal možnost cestovat takřka po celém světě a živit se něčím, co ho neskutečně baví. Podívejte se, jak vypadá jeho život, v autorské fotoreportáži Jakuba Plíhala a Prokopa Vodrážky.
 

Právě se děje

Další zprávy