Muž jel rychle, aby ho vyfotil radar. Žádal tak dívku o ruku

ČTK ČTK
28. 1. 2015 15:12
Němec úmyslně překročil povolenou rychlost, aby ho vyfotily kamery u silnice. Chtěl tak originálním způsobem požádat svou přítelkyni o ruku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Berlín - Mladý Němec přišel s novým nápadem, jak využít kamery měřící rychlost vozidel. Nechal se jednou z nich zachytit při překročení rychlosti, a zároveň tak požádal svou přítelkyni o ruku.

Když ho kamera vyfotila, měl totiž v rukou obří nápis Willst du mich heiraten? (Vezmeš si mě?) Muže sice čeká pokuta, nicméně jeho originální způsob žádosti o ruku vyšel - přítelkyně řekla ano, napsal britský list The Daily Telegraph.

Christian Breier se přestupku dopustil na silnici nedaleko svého domu na předměstí Lipska. Německá policie následně posílá provinilcům fotografie z kamery, aby jim prokázala, že řídili skutečně oni. Takže když Christianova přítelkyně otevřela poštu, objevila snímek, na kterém ji její milý žádá o ruku.

Nebyla to ale vůbec jednoduchá operace, svěřil se jednatřicetiletý muž německému deník Bild. Řidičům v Německu hrozí nejnižší pokuta 15 eur (asi 400 Kč) jen v případě, že překročí povolenou rychlost pouze o deset kilometrů v hodině. V případě, že by jel rychleji až o 25 kilometrů za hodinu, hrozil by mu postih až 80 eur (2200 Kč) a rovněž jeden trestný bod. Za osm trestných bodů přitom může přijít o řidičský průkaz.

I proto si mladý Němec dával velký pozor, jakou rychlostí jede. Prý kolem kamery projel s nápisem v ruce celkem pětkrát, než měl tu správnou rychlost a podařilo se mu, aby ho vyfotografovala.

"Mluvili jsme spolu o svatbě již dříve. Já jsem mu tehdy řekla, že musí vymyslet nějaký 'cool' způsob, jak mě o ruku požádat," okomentovala žádost Christianova přítelkyně Anja.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy