Láska za časů revoluce. Zasnoubili se na barikádách v Kyjevě

jaz
5. 2. 2014 10:18
Netradiční obrázek se naskytl novinářům a protestujícím na barikádách v nepokoji zmítaném Kyjevě. Dva mladí zakuklenci se přímo během demonstrací zasnoubili.
Žeňa požádal Anastázii o ruku | Video: Daily Mail / Youtube

Kyjev - Na kyjevském náměstí Nezávislosti protestují od loňského listopadu lidé proti současné vládě. Navzdory bojovné náladě si dva mladí lidé našli na pozadí protestů čas na lásku.

Třiadvacetiletý Žeňa vyzbrojený vojenskou helmou a neprůstřelnou vestou poklekl o uplynulém víkendu před podobně zamaskovanou sedmnáctiletou Anastázií a požádal ji o ruku.

Dvojice se poznala na barikádách začátkem nového roku a po pár týdnech známosti se rozhodla, že se vezme. A jelikož nemají Žeňa ani Anastázie v plánu ustoupit vládě a s protesty skončit, svatba se bude konat přesně tam, kde se poznali, tedy v táboře demonstrantů.

Protesty na Ukrajině vyvolalo odmítnutí prezidenta Viktora Janukoviče podepsat asociační dohody s Evropskou unií. Veřejnost reagovala na pozastavení integračního procesu masovými protesty, které přerostly v odpor proti vládě a prezidentovi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy