Láska za časů revoluce. Zasnoubili se na barikádách v Kyjevě

jaz
5. 2. 2014 10:18
Netradiční obrázek se naskytl novinářům a protestujícím na barikádách v nepokoji zmítaném Kyjevě. Dva mladí zakuklenci se přímo během demonstrací zasnoubili.
Žeňa požádal Anastázii o ruku | Video: Daily Mail / Youtube

Kyjev - Na kyjevském náměstí Nezávislosti protestují od loňského listopadu lidé proti současné vládě. Navzdory bojovné náladě si dva mladí lidé našli na pozadí protestů čas na lásku.

Třiadvacetiletý Žeňa vyzbrojený vojenskou helmou a neprůstřelnou vestou poklekl o uplynulém víkendu před podobně zamaskovanou sedmnáctiletou Anastázií a požádal ji o ruku.

Dvojice se poznala na barikádách začátkem nového roku a po pár týdnech známosti se rozhodla, že se vezme. A jelikož nemají Žeňa ani Anastázie v plánu ustoupit vládě a s protesty skončit, svatba se bude konat přesně tam, kde se poznali, tedy v táboře demonstrantů.

Protesty na Ukrajině vyvolalo odmítnutí prezidenta Viktora Janukoviče podepsat asociační dohody s Evropskou unií. Veřejnost reagovala na pozastavení integračního procesu masovými protesty, které přerostly v odpor proti vládě a prezidentovi.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy