Pohlavní orgány v pořadu pro děti? Televize hasí skandál

ČTK ČTK
15. 1. 2015 10:15
Švédsko se hádá kvůli penisům a vaginám v pořadu pro děti, který odvysílala veřejnoprávní televize.
Kontroverzní švédský klip | Video: YouTube

Stockholm - Kreslený klip, v němž poskakují a tancují penisy a vaginy a který nedávno odvysílala švédská veřejnoprávní televize SVT v rámci programu pro děti, rozvířil debatu v této skandinávské zemi. Objevil se dokonce návrh televizi kvůli vzdělávacímu klipu zažalovat, napsala agentura DPA.

V písničce trvající něco málo přes minutu vystupují mužské a ženské pohlavní orgány s obličejem, kšiltovkou nebo slunečními brýlemi. Vlní se do rytmu a do mikrofonu zpívají "Tady se plným tryskem žene penis" nebo "Pochva sedí tak elegantně".

"Musejí se malé děti opravdu dívat na tak přiblblé věci?" ptal se podle DPA kdosi v diskusi, kterou klip vyvolal na Facebooku. Spot televize SVT vysílala během dětského programu Bacillakuten a šlo jí o to, vysvětlit divákům ve věku od tří do šesti let rozdíly mezi kluky a dívkami a pomoci jim poznat lidské tělo. Podle projektové vedoucí programu Kajsy Petersové klip vznikl proto, že se děti o tyto věci zajímají. "Doufáme, že písnička usnadní rodičům mluvit s dětmi o penisu a pochvě," řekla Petersová listu Expressen.

Na portálu YouTube se na tančící "pindíky a pipinky" podívalo přes dva miliony uživatelů. Jak uvádí švédský portál TheLocal, původně YouTube klip zařadil do kategorie "nevhodné pro mládež" a před spuštěním písničky museli návštěvníci internetu potvrdit, že jim je více než 18 let. Na žádost SVT správci YouTube později toto omezení zrušili.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy