Pohlavní orgány v pořadu pro děti? Televize hasí skandál

ČTK ČTK
15. 1. 2015 10:15
Švédsko se hádá kvůli penisům a vaginám v pořadu pro děti, který odvysílala veřejnoprávní televize.
Kontroverzní švédský klip | Video: YouTube

Stockholm - Kreslený klip, v němž poskakují a tancují penisy a vaginy a který nedávno odvysílala švédská veřejnoprávní televize SVT v rámci programu pro děti, rozvířil debatu v této skandinávské zemi. Objevil se dokonce návrh televizi kvůli vzdělávacímu klipu zažalovat, napsala agentura DPA.

V písničce trvající něco málo přes minutu vystupují mužské a ženské pohlavní orgány s obličejem, kšiltovkou nebo slunečními brýlemi. Vlní se do rytmu a do mikrofonu zpívají "Tady se plným tryskem žene penis" nebo "Pochva sedí tak elegantně".

"Musejí se malé děti opravdu dívat na tak přiblblé věci?" ptal se podle DPA kdosi v diskusi, kterou klip vyvolal na Facebooku. Spot televize SVT vysílala během dětského programu Bacillakuten a šlo jí o to, vysvětlit divákům ve věku od tří do šesti let rozdíly mezi kluky a dívkami a pomoci jim poznat lidské tělo. Podle projektové vedoucí programu Kajsy Petersové klip vznikl proto, že se děti o tyto věci zajímají. "Doufáme, že písnička usnadní rodičům mluvit s dětmi o penisu a pochvě," řekla Petersová listu Expressen.

Na portálu YouTube se na tančící "pindíky a pipinky" podívalo přes dva miliony uživatelů. Jak uvádí švédský portál TheLocal, původně YouTube klip zařadil do kategorie "nevhodné pro mládež" a před spuštěním písničky museli návštěvníci internetu potvrdit, že jim je více než 18 let. Na žádost SVT správci YouTube později toto omezení zrušili.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Litva oznámila, že dva ruské občany vězněné za špionáž vyměnila s Ruskem za dva Litevce a jednoho Nora odsouzené také za vyzvědačství.

Litva oznámila, že dva ruské občany vězněné za špionáž vyměnila s Ruskem za dva Litevce a jednoho Nora odsouzené také za vyzvědačství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy