Mladé lovkyni smazal Facebook fotky zabitých zvířat

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
8. 7. 2014 12:03
Facebook odstranil na naléhání veřejnosti fotografie mrtvých zvířat, které na svůj účet vystavovala texaská roztleskávačka. Ta se brání, že chránila pouze přírodu.
Kendall Jones
Kendall Jones | Foto: Facebook / Kendall Jones

Austin – Kendall Jones vyvolala před nedávnem pozdvižení stránkou na sociální síti, kam umisťovala fotografie, na kterých se fotila spolu s ulovenými zvířaty z Afriky.

Jako odpověď na kruté snímky se vzácnými druhy, jako jsou nosorožci, lvi i sloni, vznikla petice, kterou podepsalo přes 320 tisíc lidí žádajících vymazání jejího profilu z Facebooku.

Dalších 140 tisíc podpisů čítá další žádost, která pro změnu vyzývá jihoafrickou vládu, aby dívce zakázala vstup do země.

Provozovatelé Facebooku před pár dny zakročili a fotografie s mrtvými zvířaty opravdu odstranili. Ve vyjádření pro Huffington Post poté uvedli, že Kendall Jones porušila standardy užívání sociální sítě a její profil obsahoval materiály s tématikou týrání zvířat. Proto kontroverzní snímky zablokoval.

V současné době jsou tak na dívčině profilu, která studuje na prestižní univerzitě v americkém Texasu, k vidění jen fotografie, na kterých devatenáctiletá roztleskávačka pózuje se zbraněmi.

Lovkyně chrání přírodu a bude mít vlastní pořad

Přesto si Kendall našla cestu, jak na své stránky kontroverzní obrázky vrátit. Hned po zásahu Facebooku totiž sdílela koláž svých fotek od Fox News Channel a dál ve svých komentářích zastává svůj netradiční koníček.

"Ke konci roku 1970 zakázala Keňa veškerý lov a otevřela tak stavidla pro pytláctví. Od té doby zmizelo 85 procent populace volně žijících ptáků. Podle usaid.gov pochází 75 procent příjmů z cestovního ruchu v Keni z lovu divoké zvěře. Udělejte si závěr sami," napsala na svůj profil s tím, že lov je způsob, jak zastavit pytláky a ochránit tak přírodu nehledě na to, že svou investicí do tohoto koníčku podporuje zaměstnanost v Africe.

Kromě organizování petic a výhružek smrtí má ale mladá Američanka řadu zastánců. Na Facebooku ji podporuje půl milion příznivců. Postoj sociální sítě také zatím nezměnil plány televizní stanice Sportsman Channel, která chce příští rok vysílat o Kendall pořad.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy