Mladé lovkyni smazal Facebook fotky zabitých zvířat

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
8. 7. 2014 12:03
Facebook odstranil na naléhání veřejnosti fotografie mrtvých zvířat, které na svůj účet vystavovala texaská roztleskávačka. Ta se brání, že chránila pouze přírodu.
Kendall Jones
Kendall Jones | Foto: Facebook / Kendall Jones

Austin – Kendall Jones vyvolala před nedávnem pozdvižení stránkou na sociální síti, kam umisťovala fotografie, na kterých se fotila spolu s ulovenými zvířaty z Afriky.

Jako odpověď na kruté snímky se vzácnými druhy, jako jsou nosorožci, lvi i sloni, vznikla petice, kterou podepsalo přes 320 tisíc lidí žádajících vymazání jejího profilu z Facebooku.

Dalších 140 tisíc podpisů čítá další žádost, která pro změnu vyzývá jihoafrickou vládu, aby dívce zakázala vstup do země.

Provozovatelé Facebooku před pár dny zakročili a fotografie s mrtvými zvířaty opravdu odstranili. Ve vyjádření pro Huffington Post poté uvedli, že Kendall Jones porušila standardy užívání sociální sítě a její profil obsahoval materiály s tématikou týrání zvířat. Proto kontroverzní snímky zablokoval.

V současné době jsou tak na dívčině profilu, která studuje na prestižní univerzitě v americkém Texasu, k vidění jen fotografie, na kterých devatenáctiletá roztleskávačka pózuje se zbraněmi.

Lovkyně chrání přírodu a bude mít vlastní pořad

Přesto si Kendall našla cestu, jak na své stránky kontroverzní obrázky vrátit. Hned po zásahu Facebooku totiž sdílela koláž svých fotek od Fox News Channel a dál ve svých komentářích zastává svůj netradiční koníček.

"Ke konci roku 1970 zakázala Keňa veškerý lov a otevřela tak stavidla pro pytláctví. Od té doby zmizelo 85 procent populace volně žijících ptáků. Podle usaid.gov pochází 75 procent příjmů z cestovního ruchu v Keni z lovu divoké zvěře. Udělejte si závěr sami," napsala na svůj profil s tím, že lov je způsob, jak zastavit pytláky a ochránit tak přírodu nehledě na to, že svou investicí do tohoto koníčku podporuje zaměstnanost v Africe.

Kromě organizování petic a výhružek smrtí má ale mladá Američanka řadu zastánců. Na Facebooku ji podporuje půl milion příznivců. Postoj sociální sítě také zatím nezměnil plány televizní stanice Sportsman Channel, která chce příští rok vysílat o Kendall pořad.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy