Mladé lovkyni smazal Facebook fotky zabitých zvířat

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
8. 7. 2014 12:03
Facebook odstranil na naléhání veřejnosti fotografie mrtvých zvířat, které na svůj účet vystavovala texaská roztleskávačka. Ta se brání, že chránila pouze přírodu.
Kendall Jones
Kendall Jones | Foto: Facebook / Kendall Jones

Austin – Kendall Jones vyvolala před nedávnem pozdvižení stránkou na sociální síti, kam umisťovala fotografie, na kterých se fotila spolu s ulovenými zvířaty z Afriky.

Jako odpověď na kruté snímky se vzácnými druhy, jako jsou nosorožci, lvi i sloni, vznikla petice, kterou podepsalo přes 320 tisíc lidí žádajících vymazání jejího profilu z Facebooku.

Dalších 140 tisíc podpisů čítá další žádost, která pro změnu vyzývá jihoafrickou vládu, aby dívce zakázala vstup do země.

Provozovatelé Facebooku před pár dny zakročili a fotografie s mrtvými zvířaty opravdu odstranili. Ve vyjádření pro Huffington Post poté uvedli, že Kendall Jones porušila standardy užívání sociální sítě a její profil obsahoval materiály s tématikou týrání zvířat. Proto kontroverzní snímky zablokoval.

V současné době jsou tak na dívčině profilu, která studuje na prestižní univerzitě v americkém Texasu, k vidění jen fotografie, na kterých devatenáctiletá roztleskávačka pózuje se zbraněmi.

Lovkyně chrání přírodu a bude mít vlastní pořad

Přesto si Kendall našla cestu, jak na své stránky kontroverzní obrázky vrátit. Hned po zásahu Facebooku totiž sdílela koláž svých fotek od Fox News Channel a dál ve svých komentářích zastává svůj netradiční koníček.

"Ke konci roku 1970 zakázala Keňa veškerý lov a otevřela tak stavidla pro pytláctví. Od té doby zmizelo 85 procent populace volně žijících ptáků. Podle usaid.gov pochází 75 procent příjmů z cestovního ruchu v Keni z lovu divoké zvěře. Udělejte si závěr sami," napsala na svůj profil s tím, že lov je způsob, jak zastavit pytláky a ochránit tak přírodu nehledě na to, že svou investicí do tohoto koníčku podporuje zaměstnanost v Africe.

Kromě organizování petic a výhružek smrtí má ale mladá Američanka řadu zastánců. Na Facebooku ji podporuje půl milion příznivců. Postoj sociální sítě také zatím nezměnil plány televizní stanice Sportsman Channel, která chce příští rok vysílat o Kendall pořad.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Česká jednička Chládek ve 30 letech končí s boxem

Dlouholetá česká jednička v amatérském ringu Zdeněk Chládek končí s boxem. Někdejší bronzový medailista z juniorského mistrovství světa i Evropy se rozhodl pověsit rukavice na hřebík ve třiceti letech, a to ze zdravotních a rodinných důvodů, ale i vzhledem k současné nejistotě v době pandemie koronaviru. V budoucnu se chce věnovat trénování ve vlastní boxerské akademii.

"Ukončuji dlouholetou sportovní vrcholovou kariéru," oznámil Chládek na facebooku. "Sportu se budu věnovat nadále. Nyní se chci zaměřit na lidi, kteří mají zájem se naučit boxovat. Ať už jako hobby nebo vrcholově. Do budoucna plánuji vlastní tělocvičnu, jakmile se situace uklidní," dodal s poukazem na současná opatření vynucená pandemií koronaviru.

Právě šíření nákazy covid-19 přitom Chládkovi tak trochu nahrálo, protože po únorové operaci ramena dostal šanci stihnout o rok odložené olympijské hry. Přestože se ukázalo, že rameno je poškozené víc, než se čekalo, snahu o návrat měl. "Byl jsem s reprezentací na soustředění, ale nebylo to ono. Ruka mě bolí i teď za běžného života a zdraví je na prvním místě," řekl Chládek Ústeckému deníku.

před 2 minutami

Kubová v plavecké lize ISL skončila třetí na 100 metrů znak

Plavkyně Simona Kubová vybojovala v mezinárodní lize ISL v Budapešti třetí místo na trati 100 metrů znak. Svému týmu Tokio Frog Kings v maďarské metropoli pomohla ještě ve dvou štafetách a ze tří startů vytěžila jedenáct bodů.

Na znakařské stovce Kubová časem 57,42 sekundy nestačila jen na Nizozemku Kiru Toussaintovou a Američanku Amy Bilquistovou. "Jsem ráda, že jsem doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

V pátek se podílela na druhém místě polohové štafety na 4×100 metrů a s kraulařskou štafetou obsadila šestou pozici. Tokio Frog Kings obsadili v měření čtyř týmů třetí místo a v průběžném pořadí International Swimming League jsou po pěti utkáních v euro-asijské skupině na posledním pátém místě.

"Snad se nám podaří postoupit do finále, to by bylo bezva," uvedla Kubová. "Teď máme čtyři dny volna a pak nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," dodala chomutovská plavkyně.

Další zprávy