Muž jel na kole na svátky domů, po 500 kilometrech zjistil, že jede na druhou stranu

Magazín Magazín
26. 1. 2017 13:06
Čínského cyklistu zastavila hlídka na dálnici, kde se s ním dala do řeči a zjistila, že muž jede úplně na opačnou stranu, než původně zamýšlel. Protože měl našlapáno již 500 kilometrů, koupili mu policisté raději lístek na vlak.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Číňan, který neměl dost peněz, aby si mohl koupit lístek na vlak, se rozhodl vyrazit na oslavu Čínského nového roku domů na kole. Po 500 kilometrech ho ale zastavili policisté a zjistil, že jel celou dobu na druhou stranu.

Dělník vyrazil z města Rizhou a plánoval dojet do Cicikaru, což je asi 1700 kilometrů daleká cesta, píše web Mashable.

Na jeho odvážné cyklistické expedici ho zastavila policie poblíž města Anhui, protože jel po dálnici. Když se dal s policisty do řeči, zjistil, že jede úplně na druhou stranu, než původně zamýšlel. V té době měl už v nohách asi 500 kilometrů.

Muž vysvětlil, že pracuje zatím velmi krátce a většinu svých úspor utratil v internetových kavárnách.

Policisté se nakonec rozhodli, že mu zaplatí lístek domů, než aby ho nechali šlapat zpátky přes dva tisíce kilometrů na kole.

Čínský nový rok, často známý také jako Svátky jara, patří v zemi mezi nejvýznamnější svátky. Miliony Číňanů se vydávají za svými rodinami na dlouhé cesty. Letos začíná 28. ledna.

V čínském městě Li-šuej se asi tříleté dítě vydalo v ranní špičce na odrážedle proti jedoucím autům. Policista ho zachránil a předal matce. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy