Michelinská restaurace dostala pokutu 32 milionů. Hostovi omylem naservírovala kus železa

pej
2. 11. 2016 8:58
Vyhlášené bistro v New Yorku, které vlastní francouzský šéfkuchař ověnčený michelinskými hvězdami, musí zaplatit odškodné svému zákazníkovi. Ten před rokem s porcí kohouta na víně snědl i kousek železného kartáče, kterým personál kuchyně čistí gril.
Daniel Boulud
Daniel Boulud | Foto: Profimedia.cz

Vyhlášená restaurace db Bistro Moderne na Manhattanu, kterou provozuje michelinský šéfkuchař Daniel Boulud, dostala pokutu ve výši 1,3 milionu dolarů (zhruba 32 milionů korun). 

Zákazník totiž s francouzskou specialitou pozřel i kousek nekvalitního železného kartáče. Informoval o tom web deníku The New York Post.

Chefs @danielboulud & @brianloiacono making magic on the line! #photoshoot #dbbistro

Fotka zveřejněná uživatelem db Bistro Moderne (@dbbistrony),

Porota manhattanského soudu případ klasifikovala jako nedbalost.

Zhruba dva a půl centimetru dlouhý kus železa z kartáče na čištění grilu způsobil zákazníkovi vážné zdravotní komplikace. Podle právníků mohl na následky infekce v trávicím traktu zemřít. Soud mu vyměřil odškodnění ve výši 300 tisíc dolarů, zbylý milion je varováním před používáním levných a nekvalitních čisticích prostředků v restauracích

Podle všeho šlo o kartáč vyrobený v Číně, který byl už v roce 2012 zakázán. Advokát, který zastupuje restauraci, tvrdí, že žádné předpisy ohledně užívání čisticích kartáčů na gril neexistují.

Šéfkuchař bistra je výší sankce podle svého právního zástupce šokován a s největší pravděpodobností se proti rozsudku v nejbližší době odvolá.

Původem francouzský šéfkuchař Boulud kromě bistra v New Yorku provozuje další podniky v Bostonu, Las Vegas, Londýně, Miami, Montrealu, Palm Beach, Torontu, Washingtonu a Singapuru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy