Michelinská restaurace dostala pokutu 32 milionů. Hostovi omylem naservírovala kus železa

pej
2. 11. 2016 8:58
Vyhlášené bistro v New Yorku, které vlastní francouzský šéfkuchař ověnčený michelinskými hvězdami, musí zaplatit odškodné svému zákazníkovi. Ten před rokem s porcí kohouta na víně snědl i kousek železného kartáče, kterým personál kuchyně čistí gril.
Daniel Boulud
Daniel Boulud | Foto: Profimedia.cz

Vyhlášená restaurace db Bistro Moderne na Manhattanu, kterou provozuje michelinský šéfkuchař Daniel Boulud, dostala pokutu ve výši 1,3 milionu dolarů (zhruba 32 milionů korun). 

Zákazník totiž s francouzskou specialitou pozřel i kousek nekvalitního železného kartáče. Informoval o tom web deníku The New York Post.

Chefs @danielboulud & @brianloiacono making magic on the line! #photoshoot #dbbistro

Fotka zveřejněná uživatelem db Bistro Moderne (@dbbistrony),

Porota manhattanského soudu případ klasifikovala jako nedbalost.

Zhruba dva a půl centimetru dlouhý kus železa z kartáče na čištění grilu způsobil zákazníkovi vážné zdravotní komplikace. Podle právníků mohl na následky infekce v trávicím traktu zemřít. Soud mu vyměřil odškodnění ve výši 300 tisíc dolarů, zbylý milion je varováním před používáním levných a nekvalitních čisticích prostředků v restauracích

Podle všeho šlo o kartáč vyrobený v Číně, který byl už v roce 2012 zakázán. Advokát, který zastupuje restauraci, tvrdí, že žádné předpisy ohledně užívání čisticích kartáčů na gril neexistují.

Šéfkuchař bistra je výší sankce podle svého právního zástupce šokován a s největší pravděpodobností se proti rozsudku v nejbližší době odvolá.

Původem francouzský šéfkuchař Boulud kromě bistra v New Yorku provozuje další podniky v Bostonu, Las Vegas, Londýně, Miami, Montrealu, Palm Beach, Torontu, Washingtonu a Singapuru.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Schillerová vládě ve středu navrhne plošně pozastavit splácení hypoték, spotřebitelských úvěrů i úvěrů podnikatelů na půl roku

Další zprávy