reklama
 
 

Meghan za sebou zavřela dveře u auta. Porušila tím protokol a pobouřila Twitter

26. 9. 2018 15:44
Meghan si sama zavřela dveře od auta. Někteří ji chválí za pokoru, druzí ostře kritizují | Video: Reuters |  01:42
Zavření dveří u auta je banální činnost, kterou dennodenně dělají desítky milionů lidí po celém světě a nikdo se nad tím nepozastavuje. Problém nastává v případě, že to samé udělá vévodkyně Meghan.

Vévodkyně ze Sussexu, jak nyní po svatbě s princem Harrym zní její titul, absolvovala první oficiální akci bez doprovodu. Navštívila muzeum umění v Londýně (Royal Academy of Arts), ke kterému ji přivezl vůz. Z auta vystoupila, a když si všimla, že zůstaly otevřené dveře, zabouchla je za sebou. A právě tohle gesto spustilo na sociálních sítích velkou debatu mezi Brity. O kuriózním incidentu píše web BBC.

Někteří lidé chválí její přístup, že není namyšlená a zůstává nohama na zemi i po královské svatbě. Jiní vtipkují, že tímhle gestem právě vyhodila někoho z práce.

"Bývá běžné, že pokud jste členem královské rodiny, máte po ruce zaměstnance, který vám otevírá a zavírá dveře," řekl pro Radio 1 Newsbeat odborník na etiketu William Hanson s tím, že nejde o královské manýry, ale o bezpečnostní opatření.

Pověřená osoba, která Meghan otevřela dveře u vozu, podle všeho ustoupila vévodkyni z cesty, aby se mohla přivítat se zástupci muzea. Meghan ale místo toho zabouchla dveře od auta a tato událost okamžitě na sociálních sítích zastínila hlavní důvod, proč sedmatřicetiletá manželka prince Harryho na akci přijela - aby slavnostně uvedla výstavu děl pocházejících z Oceánie.

Lidé se na Twitteru začali předhánět ve vtipných komentářích.

Meghan Marklová mě natolik inspirovala, že když jsem ráno odcházel z domu, zavřel jsem vchodové dveře.

Všichni blázní z toho, že Meghan za sebou zavřela dveře. Je dobré, že má ruce a může zavřít dveře. Navíc je prostě zvyklá to dělat, šlo pravděpodobně o reflex. Podle mě to je úplně v pohodě.

Meghan po sobě zavřela dveře. Kam ten svět spěje?

Web BBC připomíná, že se nejedná o její první prohřešek s dveřmi, a poukazuje na akci z minulého týdne, kdy představovala charitativní kuchařku a při příjezdu na akci za sebou rovněž zabouchla.

Američtí novináři dokonce přišli s tvrzením, že viděli Meghan, jak uklízí po svém psovi, kterého měla venčit v ulicích Londýna. Tuto zprávu však podle BBC nikdo nepotvrdil.

Jak ale připomíná odborník na etiketu William Hanson, vévodkyně přece jen musí dodržovat některá pravidla. "Jako členka královské rodiny nesmí volit, pořizovat si selfíčka, rozdávat autogramy a musela smazat veškeré profily na sociálních sítích."

Podívejte se: Takhle vypadal královská svatba Harryho a Meghan

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters |  05:23

autor: Magazín | 26. 9. 2018 15:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama