Vévodkyně Kate se stala módní ikonou roku v Británii. Může za to svatba i těhotenství

Magazín Magazín
4. 9. 2018 7:00
Vévodkyně z Cambridge je podle výroční zprávy eBaye nejsledovanější módní ikonou uplynulého roku. Může za to její těhotenství i svatba prince Harryho s Meghan Markleovou. Hned za Kate se umístila nová vévodkyně ze Sussexu a tříletá princezna Charlotte.
Módní ikonou je vévodkyně Kate. Sledujte její módní kreace za poslední rok | Video: Reuters

Vévodkyně z Cambridge Kate, manželka prince Williama, byla jmenována královskou módní ikonou roku. Porazila tak dokonce i svou novou švagrovou - Meghan Markleovou, nynější vévodkyni ze Sussexu. Titul jí udělila americká internetová aukční síň eBay ve své výroční zprávě o maloobchodu ve Velké Británii. Informoval o tom britský deník The Telegraph.

Těhotná Kate měla podle hodnocení největší dopad na nákupní chování Britů. Právě její jméno totiž patřilo na eBay k nejvyhledávanějším ze všech členů královské rodiny. Například počet hledání těhotenských kabátů na míru se v listopadu loňského roku, tedy v době Katina třetího těhotenství, ztrojnásobilo.

V dubnu zase dvojnásobně stoupl počet vyhledávání designérky Jenny Packhamové, v jejíchž červených šatech se vévodkyně Kate objevila před porodnicí se svým novorozeným synem Louisem.

"Kolem hlavních královských událostí vždy vidíme nárůst ve vyhledávání a rok 2018 byl rekordním rokem pro maloobchod na eBayi. A to jednak díky narození prince Louise, ale také díky svatbě Meghan a Harryho," okomentoval výsledky výroční zprávy britský viceprezident e-shopu Rob Hattrell.

Meghan až druhá, Charlotte třetí

Nejvíce ovlivnily nákupní chování britských zákazníků Katiny šaty Givenchy, jež si vzala na královskou svatbu Meghan Markleové a prince Harryho v květnu. Oblečení značky Givenchy bylo zadáváno na eBayi o 60 procent častěji a každou hodinu padlo zhruba pětapadesátkrát.

Hned za módními volbami vévodkyně z Cambridge se umístily značky oblečení nošené manželkou prince Harryho, vévodkyní ze Sussexu. Například její výběr večerních svatebních šatů od Stelly McCartney zapřičinil dvojnásobně častější hledání této značky.

Třetí královskou módní ikonou uplynulého roku se stala tříletá princezna Charlotte. A to díky květinové korunce, kterou měla na sobě jako družička na královské svatbě letos v květnu.

"Zatímco Meghan byla středem pozornosti letošních módní magazínů, osobitý styl Kate je dlouhodobou inspirací pro zákazníky eBaye od roku 2011," dodal Hattrell.

Video: Vévodkyně Kate a princ Louis první minuty na veřejnosti

Vévodkyni Kate pustili z porodnice. Nadšeným Londýňanům i novinářům ukázala potomka | Video: Associated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy