Vévodkyně Kate se stala módní ikonou roku v Británii. Může za to svatba i těhotenství

Magazín Magazín
4. 9. 2018 7:00
Vévodkyně z Cambridge je podle výroční zprávy eBaye nejsledovanější módní ikonou uplynulého roku. Může za to její těhotenství i svatba prince Harryho s Meghan Markleovou. Hned za Kate se umístila nová vévodkyně ze Sussexu a tříletá princezna Charlotte.
Módní ikonou je vévodkyně Kate. Sledujte její módní kreace za poslední rok | Video: Reuters

Vévodkyně z Cambridge Kate, manželka prince Williama, byla jmenována královskou módní ikonou roku. Porazila tak dokonce i svou novou švagrovou - Meghan Markleovou, nynější vévodkyni ze Sussexu. Titul jí udělila americká internetová aukční síň eBay ve své výroční zprávě o maloobchodu ve Velké Británii. Informoval o tom britský deník The Telegraph.

Těhotná Kate měla podle hodnocení největší dopad na nákupní chování Britů. Právě její jméno totiž patřilo na eBay k nejvyhledávanějším ze všech členů královské rodiny. Například počet hledání těhotenských kabátů na míru se v listopadu loňského roku, tedy v době Katina třetího těhotenství, ztrojnásobilo.

V dubnu zase dvojnásobně stoupl počet vyhledávání designérky Jenny Packhamové, v jejíchž červených šatech se vévodkyně Kate objevila před porodnicí se svým novorozeným synem Louisem.

"Kolem hlavních královských událostí vždy vidíme nárůst ve vyhledávání a rok 2018 byl rekordním rokem pro maloobchod na eBayi. A to jednak díky narození prince Louise, ale také díky svatbě Meghan a Harryho," okomentoval výsledky výroční zprávy britský viceprezident e-shopu Rob Hattrell.

Meghan až druhá, Charlotte třetí

Nejvíce ovlivnily nákupní chování britských zákazníků Katiny šaty Givenchy, jež si vzala na královskou svatbu Meghan Markleové a prince Harryho v květnu. Oblečení značky Givenchy bylo zadáváno na eBayi o 60 procent častěji a každou hodinu padlo zhruba pětapadesátkrát.

Hned za módními volbami vévodkyně z Cambridge se umístily značky oblečení nošené manželkou prince Harryho, vévodkyní ze Sussexu. Například její výběr večerních svatebních šatů od Stelly McCartney zapřičinil dvojnásobně častější hledání této značky.

Třetí královskou módní ikonou uplynulého roku se stala tříletá princezna Charlotte. A to díky květinové korunce, kterou měla na sobě jako družička na královské svatbě letos v květnu.

"Zatímco Meghan byla středem pozornosti letošních módní magazínů, osobitý styl Kate je dlouhodobou inspirací pro zákazníky eBaye od roku 2011," dodal Hattrell.

Video: Vévodkyně Kate a princ Louis první minuty na veřejnosti

Vévodkyni Kate pustili z porodnice. Nadšeným Londýňanům i novinářům ukázala potomka | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy