Kim Čong-un zachraňuje svět. Ve videohře masakruje USA

jaz
16. 5. 2014 8:00
Severokorejský diktátor se stal hlavním hrdinou v připravované videohře.
Glorious Leader
Glorious Leader | Foto: Moneyhorse Studio

Atlanta – Americká společnost Moneyhorse Games vyvíjí netradiční retro videohru s názvem Glorious Leader. Hlavním hrdinou není nikdo jiný než současný vůdce Severní Koreje Kim Čong-un.

Podívejte se na ukázku hry
Podívejte se na ukázku hry | Video: YouTube

Studio popisuje na svých stránkách hru jako "epický příběh o triumfu Kim Čong-una nad celou americkou armádou". Děj akční střílečky, který zpestří i postava amerického basketbalisty Dennise Rodmana, se bude odehrávat v blízké budoucnosti, kdy Spojené státy podniknou invazi do KLDR.   

Vůdce se s nepřátelskými vojsky vypořádá v sedmi úrovních, ve kterých bude jezdit mimo jiné na hořícím jednorožci, bojovat proti americkým tankům i výsadkářům přímo v ulicích Pchjongjangu.

Jeff Miller, výkonný ředitel studia Moneyhorse, však čelí výtkám, že takto bagatelizuje severokorejskou diktaturu a dělá z jejího čelného představitele hlavního hrdinu. "V žádném případě neobhajujeme režim, snažíme se o satiru," vysvětluje Miller, který nepředpokládá, že satirický nádech videohry pochopí všichni.

Glorious Leader vyjde koncem letošního roku na PC.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy