FOTO Putin, Hitler i Obama. Z politiků se stali transvestité

jaz
16. 3. 2014 20:17
Stylizované portréty známých vůdců a politiků vyvolaly velkou odezvu, umělec však dostává výhružky smrtí.
Vladimir Putin
Vladimir Putin | Foto: Profimédia.cz

Praha - Saint Hoax, jak si umělec říká, se snaží bojovat svými výtvory proti válce, násilí i terorismu. Z portrétů slavných mužů vytvořil karikatury, kvůli kterým však dostává výhružky smrtí.

Ilustrace znázorňující Baracka Obamu ve flitrových šatech nebo Kim Čong-una v zeleném boa ale nejsou jediné, s čím si umělec pohrál. Každému z nich totiž dal i přiléhavá jména.

Z Adolfa Hitlera je pak rázem Hitleria Hysteria, z Putina Vladdy Pushin' a z Usámy bin Ládina Ossie B'.

"Vnímám zbožňované politické nebo náboženské vůdce jako umělec, a upřímně řečeno, už nejsou tak zábavní. Dostal jsem nápad nakreslit srovnání mezi vůdci a travestity po návštěvě takovéto show poprvé v květnu 2013," řekl Huffington Post Hoax, který tvrdí, že jen přepisuje historii pomocí vizuálních lží.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy