FOTO Putin, Hitler i Obama. Z politiků se stali transvestité

jaz
16. 3. 2014 20:17
Stylizované portréty známých vůdců a politiků vyvolaly velkou odezvu, umělec však dostává výhružky smrtí.
Vladimir Putin
Vladimir Putin | Foto: Profimédia.cz

Praha - Saint Hoax, jak si umělec říká, se snaží bojovat svými výtvory proti válce, násilí i terorismu. Z portrétů slavných mužů vytvořil karikatury, kvůli kterým však dostává výhružky smrtí.

Ilustrace znázorňující Baracka Obamu ve flitrových šatech nebo Kim Čong-una v zeleném boa ale nejsou jediné, s čím si umělec pohrál. Každému z nich totiž dal i přiléhavá jména.

Z Adolfa Hitlera je pak rázem Hitleria Hysteria, z Putina Vladdy Pushin' a z Usámy bin Ládina Ossie B'.

"Vnímám zbožňované politické nebo náboženské vůdce jako umělec, a upřímně řečeno, už nejsou tak zábavní. Dostal jsem nápad nakreslit srovnání mezi vůdci a travestity po návštěvě takovéto show poprvé v květnu 2013," řekl Huffington Post Hoax, který tvrdí, že jen přepisuje historii pomocí vizuálních lží.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy