FOTO Putin, Hitler i Obama. Z politiků se stali transvestité

jaz
16. 3. 2014 20:17
Stylizované portréty známých vůdců a politiků vyvolaly velkou odezvu, umělec však dostává výhružky smrtí.
Vladimir Putin
Vladimir Putin | Foto: Profimédia.cz

Praha - Saint Hoax, jak si umělec říká, se snaží bojovat svými výtvory proti válce, násilí i terorismu. Z portrétů slavných mužů vytvořil karikatury, kvůli kterým však dostává výhružky smrtí.

Ilustrace znázorňující Baracka Obamu ve flitrových šatech nebo Kim Čong-una v zeleném boa ale nejsou jediné, s čím si umělec pohrál. Každému z nich totiž dal i přiléhavá jména.

Z Adolfa Hitlera je pak rázem Hitleria Hysteria, z Putina Vladdy Pushin' a z Usámy bin Ládina Ossie B'.

"Vnímám zbožňované politické nebo náboženské vůdce jako umělec, a upřímně řečeno, už nejsou tak zábavní. Dostal jsem nápad nakreslit srovnání mezi vůdci a travestity po návštěvě takovéto show poprvé v květnu 2013," řekl Huffington Post Hoax, který tvrdí, že jen přepisuje historii pomocí vizuálních lží.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy