FOTO Putin, Hitler i Obama. Z politiků se stali transvestité

jaz
16. 3. 2014 20:17
Stylizované portréty známých vůdců a politiků vyvolaly velkou odezvu, umělec však dostává výhružky smrtí.
Vladimir Putin
Vladimir Putin | Foto: Profimédia.cz

Praha - Saint Hoax, jak si umělec říká, se snaží bojovat svými výtvory proti válce, násilí i terorismu. Z portrétů slavných mužů vytvořil karikatury, kvůli kterým však dostává výhružky smrtí.

Ilustrace znázorňující Baracka Obamu ve flitrových šatech nebo Kim Čong-una v zeleném boa ale nejsou jediné, s čím si umělec pohrál. Každému z nich totiž dal i přiléhavá jména.

Z Adolfa Hitlera je pak rázem Hitleria Hysteria, z Putina Vladdy Pushin' a z Usámy bin Ládina Ossie B'.

"Vnímám zbožňované politické nebo náboženské vůdce jako umělec, a upřímně řečeno, už nejsou tak zábavní. Dostal jsem nápad nakreslit srovnání mezi vůdci a travestity po návštěvě takovéto show poprvé v květnu 2013," řekl Huffington Post Hoax, který tvrdí, že jen přepisuje historii pomocí vizuálních lží.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy