Hryže Rodmana svědomí? Nastoupil do protialkoholní léčebny

ČTK ČTK
20. 1. 2014 11:53
Americký basketbalista Dennis Rodman zahájil dobrovolně protialkoholní léčbu. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Rodmanova mluvčího.
Dennis Rodman na letišti v Pchjongjangu.
Dennis Rodman na letišti v Pchjongjangu. | Foto: Reuters

New York - Dennis Rodman nastoupil do léčebny jen pár dní poté, co se vrátil do Spojených států ze Severní Koreje, kam jezdí opakovaně navštěvovat svého údajně blízkého přítele, komunistického diktátora Kim Čong-una.

Někdejší hvězda NBA nastoupila do protialkoholní léčebny před několika dny. Místo, kde se Rodman léčí, nebylo zveřejněno.

Rodman se vrátil tento týden domů z cesty do KLDR, kde byl slavit Kimovy narozeniny. Jako dárek pro severokorejského vůdce zorganizoval utkání bývalých hráčů NBA se severokorejským národním týmem.

Při cestě do KLDR Rodman vyvolal rozhořčení, když naznačil, že americký misionář Kenneth Bae zadržovaný Pchjongjangem je vězněn oprávněně. Basketbalista se později za své výroky kolem Baea omluvil s tím, že měl náročný den a hodně pil.

"Měl jsem velmi stresující den. Můj sen o basketbalové diplomacii se začal rozpadat. Pil jsem," přiznal tehdy novinářům Rodman.

 

Právě se děje

Další zprávy