Německo cenzuruje videohru s nacistickými symboly

Magazín Magazín
7. 5. 2014 8:00
Příběh videohry Wolfenstein: The New Order je zasazen do 60. let minulého století a odehrává se ve světě, ve kterém Německo vyhrálo druhou světovou válku.
Jak by vypadal svět, kdyby Německo vyhrálo druhou světovou válku?
Jak by vypadal svět, kdyby Německo vyhrálo druhou světovou válku? | Foto: Bethesda

Praha - Hráči v sousedním Německu a Rakousku si budou moct zakoupit pokračování slavné akční hry Wolfenstein pouze v cenzurované verzi. Může za to zákon, který zakazuje použití nacistických symbolů, což se logicky dotýká i virtuální reality.

Wolfenstein: The New Order trailer
Wolfenstein: The New Order trailer | Video: YouTube

Vydavatelskému studiu Bethesda, které za hrou stojí, by totiž v tomto případě hrozila vysoká finanční pokuta nebo tři roky vězení. Omezení se týká jak fyzických nosičů, tak digitálních kopií, které by si mohli rakouští a němečtí hráči zakoupit a stáhnout přes internetové obchody.

Násilí nevadí

Právní zástupci vydavatelství vydali prohlášení, ve kterém upozorňují, že cenzura obsahu se týká pouze nacistických symbolů a nebude mít žádný vliv na herní obsah. "Úroveň násilí a samotné akce zůstávají stejné jako v ostatních verzích určených pro mezinárodní trh."

Wolfenstein 3D
Wolfenstein 3D | Video: YouTube

Wolfenstein: The New Order je již deváté pokračování slavné akční série, první díl vyšel v roce 1992 pod názvem Wolfenstein 3D a definoval tehdy žánr tzv. first-person shooter (FPS) neboli stříleček z pohledu hlavního hrdiny.

Wolfenstein: The New Order vychází 20. května na hlavní herní konzole (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One) a PC, v České republice bude v prodeji o tři dny později. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Nehoda se stala u nádraží v Nymburce, sražený člověk na místě zemřel. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdily po jedné koleji, v 7:00 byl provoz obnoven bez omezení. Na webu to uvedly České dráhy. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků. "Nehoda se stala blízko zastávky, takže nebylo nutné povolávat evakuační autobus. Lidé z vlaku vystoupili a došli na nádraží pěšky," řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

před 16 minutami

Muchová je ve čtvrtfinále Korea Open, Babosové povolila jen pět her

Karolína Muchová potvrdila na Korea Open roli nasazené trojky, když v osmifinále vyřadila Maďarku Timeu Babosovou po setech 6:2, 6:3. V dalším kole se utká s Australankou Priscillou Honovou, jež stejně jako Babosová postoupila od hlavní fáze turnaje z kvalifikace a dnes vyřadila nasazenou pětku Ajlu Tomjlanovicovou. 

Další zprávy