reklama
 
 

Německo cenzuruje videohru s nacistickými symboly

7. 5. 2014 8:00
Příběh videohry Wolfenstein: The New Order je zasazen do 60. let minulého století a odehrává se ve světě, ve kterém Německo vyhrálo druhou světovou válku.

Praha - Hráči v sousedním Německu a Rakousku si budou moct zakoupit pokračování slavné akční hry Wolfenstein pouze v cenzurované verzi. Může za to zákon, který zakazuje použití nacistických symbolů, což se logicky dotýká i virtuální reality.

Vydavatelskému studiu Bethesda, které za hrou stojí, by totiž v tomto případě hrozila vysoká finanční pokuta nebo tři roky vězení. Omezení se týká jak fyzických nosičů, tak digitálních kopií, které by si mohli rakouští a němečtí hráči zakoupit a stáhnout přes internetové obchody.

Násilí nevadí

Právní zástupci vydavatelství vydali prohlášení, ve kterém upozorňují, že cenzura obsahu se týká pouze nacistických symbolů a nebude mít žádný vliv na herní obsah. "Úroveň násilí a samotné akce zůstávají stejné jako v ostatních verzích určených pro mezinárodní trh."

Wolfenstein: The New Order je již deváté pokračování slavné akční série, první díl vyšel v roce 1992 pod názvem Wolfenstein 3D a definoval tehdy žánr tzv. first-person shooter (FPS) neboli stříleček z pohledu hlavního hrdiny.

Wolfenstein: The New Order vychází 20. května na hlavní herní konzole (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One) a PC, v České republice bude v prodeji o tři dny později. 

autor: Magazín | 7. 5. 2014 8:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama