Německo cenzuruje videohru s nacistickými symboly

Magazín Magazín
7. 5. 2014 8:00
Příběh videohry Wolfenstein: The New Order je zasazen do 60. let minulého století a odehrává se ve světě, ve kterém Německo vyhrálo druhou světovou válku.
Jak by vypadal svět, kdyby Německo vyhrálo druhou světovou válku?
Jak by vypadal svět, kdyby Německo vyhrálo druhou světovou válku? | Foto: Bethesda

Praha - Hráči v sousedním Německu a Rakousku si budou moct zakoupit pokračování slavné akční hry Wolfenstein pouze v cenzurované verzi. Může za to zákon, který zakazuje použití nacistických symbolů, což se logicky dotýká i virtuální reality.

Wolfenstein: The New Order trailer
Wolfenstein: The New Order trailer | Video: YouTube

Vydavatelskému studiu Bethesda, které za hrou stojí, by totiž v tomto případě hrozila vysoká finanční pokuta nebo tři roky vězení. Omezení se týká jak fyzických nosičů, tak digitálních kopií, které by si mohli rakouští a němečtí hráči zakoupit a stáhnout přes internetové obchody.

Násilí nevadí

Právní zástupci vydavatelství vydali prohlášení, ve kterém upozorňují, že cenzura obsahu se týká pouze nacistických symbolů a nebude mít žádný vliv na herní obsah. "Úroveň násilí a samotné akce zůstávají stejné jako v ostatních verzích určených pro mezinárodní trh."

Wolfenstein 3D
Wolfenstein 3D | Video: YouTube

Wolfenstein: The New Order je již deváté pokračování slavné akční série, první díl vyšel v roce 1992 pod názvem Wolfenstein 3D a definoval tehdy žánr tzv. first-person shooter (FPS) neboli stříleček z pohledu hlavního hrdiny.

Wolfenstein: The New Order vychází 20. května na hlavní herní konzole (PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One) a PC, v České republice bude v prodeji o tři dny později. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 57 minutami

Při požáru vepřína na Rokycansku uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

Škodu, způsobenou ohněm v zemědělském objektu u Kladrub na Rokycansku, hasiči předběžně odhadují na 35 milionů korun, řekl dnes jejich krajský mluvčí Petr Poncar. Na místě stále zasahují čtyři jednotky.

K požáru na severu Rokycanska vyjelo deset jednotek v neděli těsně před 23:00. "V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen," řekl mluvčí. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, uchránili majetek za 70 milionů korun. Požár dostali pod kontrolu zhruba hodinu po půlnoci, dosud ale není zcela uhašen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy